TikTok’a bir rakip de Reddit’ten geliyor


16 Aralık 2020 Çarşamba 11:45
TikTok’a bir rakip de Reddit’ten geliyor

TikTok’un her geçen yıl artan popülerliğine ek olarak platformun kısa video çekip paylaşma özelliği diğer uygulamalar için de geliyor. Bu özelliği uygulamalara eklemeyi tercih etmeyen Facebook gibi şirketler kendi uygulamalarını geliştiriyor. Reddit bir zamanlar en az TikTok kadar popüler olan Dubsmash uygulamasını satın aldığını duyurdu. Reddit, Dubsmash uygulamasıyla TikTok’a rakip olmaya hazırlanıyor.

Reddit, Dubsmash ile önemli bir rakip olmak istiyor!

Daha yeni Facebook Collab, iOS kullanıcıları için kullanıma sunulmuştu. Facebook Collab, platform içindeki kullanıcıların birbirleriyle paylaştıkları videolar aracılığıyla ortaklaşa müzik yapmalarına olanak tanıyan bir mobil uygulama. Temelde kısa videoların birleştirilmesine ve başkalarının videolarıyla kolaylıkla videolarınızı birleştirmeye olanak sağlıyor.

Reddit Dubsmash

Şimdi ise Reddit, kullanıcıların kısa videolar oluşturma araçlarını kullanarak videolarını düzenlemelerine izin verileceği Dubsmash uygulamasını satın aldığını duyurdu. Satın almanın gerçekleştiğini duyuran Reddit, TikTok’un öncülüğünü yaptığı alanda söz sahibi olmak istiyor. Reddit bir blog gönderisinde ise söz konusu satın almanın, Dubsmash’e zaten erişimi olan ve video paylaşanlar için faydalı olacağının altını çizdi.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Biz tiktoktan kurtulmaya çalıșiyoruz platform ar kendini Tıktık gibi yapmaya çalıșiyor büyük ihtimale reşit böyle bișey yaparsa çok gözden düșecek ve Bon boș bi sayfa olacak!

" TikTok’a bir rakip de Reddit’ten geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere TikTok’a bir rakip de Reddit’ten geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda TikTok’a bir rakip de Reddit’ten geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 F1 kupasını basan 3D yazıcı kutusundan çıkıyor F1 kupasını basan 3D yazıcı kutusundan çıkıyor
  2. 2 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  3. 3 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  4. 4 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  5. 5 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  6. 6 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  7. 7 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  8. 8 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2
  9. 9 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  10. 10 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme