Okunma

TikTok için büyük güncelleme geldi!


03 Nisan 2019 Çarşamba 14:18
TikTok için büyük güncelleme geldi!

TikTok özellikleri arasına bir yenisi daha ekleniyor. TikTok güncelleme ile birlikte siber zorbalığa odaklanıyor. Yorum filtreleme özelliği sayesinde kullanıcılar neler yapabiliyor? İşte yeni özelliğin detayları…

TikTok güncelleme detayları!

TikTok güncelleme ile birlikte siber zorbalığın önüne geçmek isteniyor. Yeni özellikle kullanıcılar, yorumlarda filtrelemek istedikleri kelimeleri kendileri belirleyebiliyor. Kendi listesini çıkarabilen kullanıcılar bu sayede istedikleri yorumları filtrelemiş oluyor.

TikTok güncelleme yaptığınız zaman etkinleşecek olan güvenlik özelliği sayesinde hesabı daha güvenli bir şekilde yönetmek mümkün.

“TikTok kullanıcıları hesaplarını daha akıllı ve güvenli bir şekilde yönetebilmek için yeni oluşturduğumuz güvenlik özelliğiyle istedikleri anahtar kelimeleri filtreleyebiliyor. Hesabınızı kimin takip edeceğine karar verebilir, dilerseniz tamamen gizli hesap haline de getirebilirsiniz” açıklamasını yapan TikTok yetkilileri; “Filtrenen Yorumlar” özelliğiyle, kullanıcılara kendi TikTok hesapları üzerinde daha çok kontrol hakkı tanıyor.

Yorum filtreleme özelliğine istenildiği kadar kelime eklenebiliyor. Ancak bunun için 30 karakter sınırı mevcut. İstenildiği durumda kelime listesinde kolayca değişiklik yapılabiliyor. Yorum filtreleme özelliğine erişe bilmek için “Gizlilik Ayarları” kısmına girmek gerekiyor.

TikTok güvenlik seçeneği içinde kullanıcılar hesaplarını gizli hale getirebiliyor. Ayı zamanda takipçi isteklerini onaylayabiliyor. Ayrıca TikTok sınırlı görüntüleme modu, uygulama içi raporlama ve filtreleme gibi korumalar sağlayabiliyor. Kullanıcılar, uygulamanın doğru kullanımı ve uygunsuz paylaşımlar için Kullanım Şartları bölümünü inceleyebilir.

TikTok iOS ve TikTok Android uygulamalarını, uygulama marketlerinde bulmak mümkün.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “TikTok için büyük güncelleme geldi!”

  1. Ali dedi ki:

    Tiktoka video atanlar özellikle o tarz yorumları istiyorlar zaten neden engelliyorki firma Tiktok=Amaçsız insanlar topluluğu

" TikTok için büyük güncelleme geldi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere TikTok için büyük güncelleme geldi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda TikTok için büyük güncelleme geldi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "