Okunma

TikTok uygulama içi satışlarda kendi rekorunu kırdı


15 Haziran 2019 Cumartesi 12:00
TikTok uygulama içi satışlarda kendi rekorunu kırdı

Ünlü video paylaşım platformu TikTok, çok aktif bir kitleden milyonlarca kullanıcıya sahip. Her gün binlerce içeriğin yüklendiği sosyal medya platformu, geçtiğimiz ay açıkladığı uygulama içi satış gelirleri ile ağızları açık bırakmayı başardı. TikTok kazancı ile pek çok kişiyi şaşırttı.

TikTok kazancı ile pek çok kişiyi şaşırtmayı başardı!

Yakaladığı geniş kullanıcı kitlesinin ardından yönünü para kazanmaya çeviren şirket, bu yıl itibariyle reklam stratejisinde bir artışa gitti. Şirket yayınladığı reklamlarla birlikte uygulama içi satın alımlarından da önemli bir gelir elde ediyor. Genel itibariyle baktığımızda reklam gelirlerine göre küçük bir meblağ gibi gözükse de, oldukça önemli miktarlar olduğunu es geçmememiz gerekiyor.

tiktok-kazancı

Şirketin Mayıs ayında gerçekleştirdiği uygulama içi satın alımların toplam değeri, önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 500 artış göstererek 9 milyon dolar seviyesine yükseldi. Bu miktar Nisan ayında gerçekleşen 7,4 milyon dolarlık satışa göre de yüzde 22 daha yüksek. Kullanıcı sayısı hızla yükselen platform, bu sayede gelirlerini de hızla yükseltmeyi başarıyor.

Ayrıca açıklanan verilere göre Mayıs ayında uygulamayı ilk kez kuran kullanıcıların sayısı, yaklaşık olarak 56 milyon civarında. Bu sayı da önceki aya göre yüzde 27 oranında artış gösteriyor. Yani TikTok’un oldukça hızlı bir şekilde büyüdüğünü açıkça söylememiz mümkün. Şirketin şu ana kadar yalnızca uygulama içi satın alımlardan kazandığı para ise yaklaşık 97,4 milyon dolar. Hedefler bu ayın sonuna kadar 100 milyon dolar barajının aşılması yönünde.

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “TikTok uygulama içi satışlarda kendi rekorunu kırdı”

  1. Anonim dedi ki:

    Bizim ülkede yasaklanmalı zira aptal saptal şeyler yikleniyor

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Adamlar kıçı kırık dangalak bir uygulama ile köşeyi dönüyor paralara bakarmısınız yahu 100 milyon dolar vay anası iste keriz cok olunca avlamakta rahat oluyor Allah ne verirse hayirlisini versin ne diyelim

  3. Anonim dedi ki:

    Çoluk çocuk kuruyordur yoksa saçma sapan şeyler var. Zaten gençler telefonu ellerinden düşürmüyor, onlara böyle şey lazım. Akıl işi değil ama önlenemez.

" TikTok uygulama içi satışlarda kendi rekorunu kırdı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere TikTok uygulama içi satışlarda kendi rekorunu kırdı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda TikTok uygulama içi satışlarda kendi rekorunu kırdı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "