TikTok rakibi yeni bir uygulama: Facebook Collab!


15 Aralık 2020 Salı 11:20
TikTok rakibi yeni bir uygulama: Facebook Collab!

Facebook girmediği bir alan kalmaması için oldukça sıkı çalışıyor. Facebook bildiğiniz üzere uzun bir süredir ”sadece Facebook” değil. Instagram ve WhatsApp gibi popüler uygulamaların şirketin bünyesine girmesiyle daha fazla adını duymaya başladığımız Facebook, artırılmış gerçeklik tarafında da Oculus ile atılım yapmayı hedefliyor. Daha önce Facebook Gaming ile karşımıza çıkan şirket şimdi de telefondan müzik yapma uygulaması Facebook Collab ile kullanıcıları karşılıyor.

Mobilden müzik yapmak için Facebook Collab

Facebook Collab, platform içindeki kullanıcıların birbirleriyle paylaştıkları videolar aracılığıyla ortaklaşa müzik yapmalarına olanak tanıyan bir mobil uygulama. Şu anda App Store kullanıcılarının kullanımına ücretsiz olarak açılan uygulama karantina sürecinde mobil uygulamalara yönelen insanlara bir alternatif oluşturmak için geliştirilmiş.

Söz konusu uygulamanın TikTok ile benzerlikleri de bulunuyor. Biliyorsunuz her yıl çok daha fazla kullanıcıya ulaşan TikTok sektörde adından söz ettirir hale geldi. Facebook Collab da bu noktada TikTok’a rakip olmak istiyor. 15 saniyelik video oluşturma imkanı sunan bu platformun en büyük iddiası ve diğer platformlardan ayrıldığı özelliği ise kullanıcıların ortaklaşa çalışabildikleri bir havuzları olması.

Facebook Collab-00

Müzik yapma uygulaması, kullanıcıların telefonlarındaki üç ayrı videoyu birleştirmesine ve bu sayede kısa sürede müzikli video oluşturmasını sağlıyor. Oluşturulan bu videolar ise bahsettiğimiz ortaklaşa çalışma havuzunda düzenlenebiliyor. Ortak çalışma alanında yayımlanan videolar görüntülenebiliyor ve yeni bir videonun oluşmasına katkı da sağlayabiliyor.

İlerleyen süreçte uygulamanın Android kullanıcıları için gelip gelmeyeceği hakkında bir bilgi bulunmuyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Ne geregi var ki böyle boş uygulamaların

" TikTok rakibi yeni bir uygulama: Facebook Collab! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere TikTok rakibi yeni bir uygulama: Facebook Collab! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda TikTok rakibi yeni bir uygulama: Facebook Collab! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  2. 2 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  3. 3 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  4. 4 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  5. 5 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  6. 6 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  7. 7 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  8. 8 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  9. 9 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  10. 10 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!