Okunma

TikTok aldığı yeni reklam kararıyla gündemde


04 Ekim 2019 Cuma 12:20
TikTok aldığı yeni reklam kararıyla gündemde

Reklam politikaları birçok uygulama için güvenli liman haline gelebileceği gibi aynı zamanda tehlikeli sularda yüzülmesine de neden olabilir. Bu noktada dünya çapında milyonlarca kişinin severek kullandığı TikTok reklam politikası ile ilgili önemli bir değişikliğe gitti.

TikTok reklam politikası noktasında değişikliğe gidiyor

TikTok yaşanan ülkelerarası gerilimden bağımsızlaşmaya çalışıyor. Zira Çin merkezli olan uygulama, ülkenin ABD ile gerilimli olan ilişkisinden etkilenmek istemiyor. Yalnızca ABD değil, Hong Kong ve birkaç ülke ile de sorun yaşayan Çin’in politikaları Pekin tabanlı uygulamanın adımlarını planlı atmasına neden oluyor. Bu kapsamda TikTok siyasi reklam adımı atma kararı aldı.

Bildiğiniz gibi siyaset her ülkede reklamlarda geniş yer bulan bir alan, özellikle seçim dönemlerinde. Bu noktada TikTok siyasi reklamlar konusunda politika değişikliğine gitti. Yeni paylaşılan bir duyuru ile, platformda bundan siyasi reklamlara izin verilmeyecek.

TikTok reklam politikası

Bunun nedeni ise, TikTok siyasi reklam durumunun amaçlanan deneyimlere uymayan bir alan haline gelmesi. TikTok’un yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer veriliyor: ”Toplulukta yer alan herhangi ücretli reklamın platformun standartlarına ve içeriğine uyması gerekiyor. Ücretli siyasi reklamların niteliği gereği rekabetçi ve taraflı olması gerekiyor. Ancak bu TikTok’a uygun inandığımız bir şey değil.”

Siyasi reklamlar platformun insanlara sunduğu deneyimi etkilediğini söyleyen TikTok yöneticileri, bu tarz reklamların taraf tutma, siyasi gruplar ve particilik gibi kavramları da beraberinde getirdiği için platformda yer almaması gerektiğine inanıyor. Eğlenceli ve keyifli bir deneyim yaşamak isteyenlerin bu platformu tercih ettiğini ekleyen TikTok, bu deneyimi her geçen gün artırmaya çalıştıklarını ve bunu bozan durumları da ortadan kaldırdıklarının altını çiziyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “TikTok aldığı yeni reklam kararıyla gündemde”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Sürekli oynayan kadınların olduğu tuhaf program

" TikTok aldığı yeni reklam kararıyla gündemde konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere TikTok aldığı yeni reklam kararıyla gündemde ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda TikTok aldığı yeni reklam kararıyla gündemde ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "