TikTok, Trump tarafından atılan adıma sert çıktı


07 Ağustos 2020 Cuma 16:15
TikTok, Trump tarafından atılan adıma sert çıktı

Son zamanlarda en çok konuşulan sosyal medya uygulamalarından olan TikTok, ABD Başkanı Trump tarafından hedef haline gelmiş durumda. ABD Başkanı, TikTok adımı olarak uygulamanın ABD’de faaliyet gösterebilmesi için bir ABD’li firma tarafından satın alınmasını şart koşmuştu. Uygulama bu konuyla ilgili bir açıklama daha yaptı.

Açıklamada uygulanan yaptırımın hukuki olmadığını savunan TikTok, atılan adımın “hukuka sadakatin olmadığını” gösterdiğini savundu. Uygulama için verilen satın alma süresi önümüzdeki ay dolacak.

TikTok, Başkan Trump yaptırımına karşı

Hindistan’da da yasaklanan uygulamalar arasında yer alan TikTok, kendisine sunulan yaptırımların hukuki olmadığını savunuyor. Mahkeme tarafından verilecek olan kararlarda, üst yöneticiler tarafından emirlere göre şekil verileceği iddia edildi. Süreci yakından takip edeceğini belirten uygulama, kendileri ve kullanıcıları için hukukun çiğnenmesi durumunda uygunsuz bir adımın atılmış olacağını belirtildi.

Başkan Trump tarafından ulusal güvenliği korumak için atılan TikTok adımı için de bir açıklama geldi. Açıklamada adımın özellikle atıldığını, uygulamanın ABD ulusal güvenliğine karşı geliştirilmiş bir uygulama gibi lanse edildiği bildirildi.

trump tiktok adımı

Açıklamanın devamında atılan adımın özgür fikir paylaşımı ve açık piyasa kurallarına karşı kötü bir emsal taşıyacağı belirtildi. Ayrıca uygulamanın daha önceden de Çin devletine herhangi bir veri paylaşımında bulunmadığını, devlet yönetiminden de böyle bir talebin gelmediğini söylediği de hatırlatıldı.

Adımların keyfi atıldığını belirten uygulamanın ABD’de nasıl faaliyet göstereceği merak ediliyor.
yazarHasan Burus

Teknolojiyi ve oyunları seven Hasan, İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyor. 2016'dan beri teknoloji haberleri yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “TikTok, Trump tarafından atılan adıma sert çıktı”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Türkiye tik tok kapatılsın

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Vay zeytin ya vay! Tik tok artık daha fazla olmaya başladı hem ülkemizin gençlerini hem de başka gençlerini aklını başına aldığı gibi şimdi zeytinyağ gibi üste çıkmaya çalışıyor vay zeytinyağ vay!

" TikTok, Trump tarafından atılan adıma sert çıktı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere TikTok, Trump tarafından atılan adıma sert çıktı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda TikTok, Trump tarafından atılan adıma sert çıktı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Dyson V11 kablosuz süpürge incelemesi! Dyson V11 kablosuz süpürge incelemesi!
 2. 2 En iyi Chrome eklentilerini sıraladık! En iyi Chrome eklentilerini sıraladık!
 3. 3 Gençlerle füze gönderdik! Gençlerle füze gönderdik!
 4. 4 Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık! Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık!
 5. 5 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık! 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık!
 6. 6 Yazılımcılara sorulan zor sorular Yazılımcılara sorulan zor sorular
 7. 7 Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme! Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme!
 8. 8 Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme! Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme!
 9. 9 Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor! Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor!
 10. 10 Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları! Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları!