TikTok’un web versiyonu için eklenen yeni özellikler


21 Aralık 2020 Pazartesi 10:45
TikTok’un web versiyonu için eklenen yeni özellikler

İnternet camiasının hem en popüler hem de en çok eleştirilen uygulamalardan bir tanesi olan TikTok, web tarafındaki versiyonu için yeni iki basit özellik sunuyor. TikTok’un web versiyonu artık kullanıcıların hem bildirimlerini kontrol etmelerine hem de gönderilere yorum yapmalarına izin verecek.

TikTok’un web versiyonu geliştiriliyor

Popüler uygulama için geliştirilen yeni özelliklerin neredeyse tamamı uygulamanın mobil versiyonu içindi. Mobil arayüz elbette çok daha fazla kişi tarafından kullanılıyor ancak pek bilinmese de uygulamanın web versiyonu bulunuyor. Haliyle platformun web versiyonu için işlevsellik kazanacak özelliklerin gelmesi bekleniyor.

Küçük güncellemeler alarak basit özellikler kazanacak TikTok’un web versiyonu, daha işlevsel hale gelecek. Önceden, yalnızca içerik görüntülemek için TikTok web kullanılabiliyordu. Platform bu yılın başlarında bilgileri görüntülemek ve video yüklemek için hesaplarla oturum açabilmeyi içeriyorken, sunulan yeni güncelleme sayesinde bildirimleri kontrol etme ve gönderilere yorum yapma yeteneğini kullanıcılara sunuyor.

TikTok-un-web-versiyonu-00

Uygulamanın web versiyonunda yaşanan bu yavaş ilerlemenin sebebi ise uygulamanın hedef kitlesinin mobil tarafta yer alması. Hal böyle olunca da geliştirmeler, güncellemeler ve yeni özelliklerin pek çoğu mobil taraf için sunuluyor. Uygulamanın popülerliği arttıkça da web versiyonuna giren kişi sayısı artıyor ve orası için de güncellemeler gelmeye başlıyor. TikTok’un daha ‘yetişkin’ olan kullanıcıları, özellikle büyük ölçüde bilgisayarlara dayanan ofis çalışanı olduğu için, TikTok’un web versiyonunu kullanıyor. TikTok artık bu kullanıcılarını daha erişilebilir seçenekler sunmayı hedefliyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" TikTok’un web versiyonu için eklenen yeni özellikler konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere TikTok’un web versiyonu için eklenen yeni özellikler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda TikTok’un web versiyonu için eklenen yeni özellikler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  2. 2 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  3. 3 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  4. 4 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  5. 5 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  6. 6 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  7. 7 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!
  8. 8 HP ZBook Create G7 incelemesi HP ZBook Create G7 incelemesi
  9. 9 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3
  10. 10 Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video) Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video)