TikTok uygulamasının ardındaki sır! – Video


01 Ocak 2019 Salı 18:10
TikTok uygulamasının ardındaki sır! – Video

YouTube’da bir video izlediğimizde veya herhangi bir uygulamada reklam gösterimi yapıldığında, en az bir kez TikTok adlı uygulamaya denk geldik. Peki, hem çok sevilen hem de çok eleştirilen bu uygulamanın ardında ne var? Sizler için bunu araştırdık.

TikTok uygulamasının ardındaki sır!

Sonbahar aylarında en çok indirilen uygulama olma başarışı göstermesinin yanı sıra, geçtiğimiz haftalarda Google Play Ödüllerinde 18 farklı bölgede “En İyi Uygulama” ödülünü almayı başarmıştı. Özellikle Türkiye’de çok sahiplenilen ve milyonlarca kişinin kullandığı uygulama hakkında çok özel bilgileri sizlere aktarıyoruz. İyi seyirler!

Videoda da bahsettiğimiz gibi, Türkiye’de hem çok sevilen hem de çok eleştirilen bir uygulama TikTok. Akıllı telefonla hızlıca video paylaşabilme, interaktif özellikleri ve keşif sistemiyle birçok ülkede kısa zamanda zirveye oynamayı başardı. Kısa sürede bunca kullanıcıyı kendi çatısı altında toplamayı başaran uygulamanın bilinmeyenlerini derlemek ve sizlere aktarmak da bize düştü. Tarafsız bir gözle bakarak, neden insanların bu uygulamayı hızlıca benimsediğini ve ülkemizde neden bu sahiplenildiğini sizlere anlattık.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

40 yorum - “TikTok uygulamasının ardındaki sır! – Video”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Tiktok çok saçma

  hangi akla hizmet

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu tiktok çok saçma ya
  Saçma sapan videolar çekiyorlar

  söverdim ama yer uygun değil

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Çektiğim videolara beğeni çıkmaz geliyor ama biri bir yerlerini açınca 12 k 15k beğeniyor 😒

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Gereksiz bir uygulama insanlar da edep kalmamış reklamlarındanda bıktım tamamen şehvet

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Abi insanlar salak saçma el akımı yapıyo veya kamera nın karşısında oynuyo 18 k 25 k beğeni alıyo ben atıyorum örneğin bi müzikle beraber normal bi video ama güzel yani geliyo beş beğeni o beğeni yani ayrımcalık gibi bişey var ortada bazen izlenmiyor bile videoları izlensede beğeni gelmiyor üstelik insanlar artıl bu uygulamada saçmalayama başladı ve silemiyprumda bağımlılık yapıyor vereceğim puanşama ise 10/4

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  İğrenç, saçma sapan, son derece gereksiz, boş, seviyesiz vs. bir uygulama.

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  çokgüzel

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  İnşallah çok uzun sürmez
  Bence toplum ahlakını bozmak için oluşturulan bu manada büyük paralar harcanan ve başarılı olan bir sistemdir tiktok
  Ahlaki değer kalmadı
  Gizli birşey yok
  Herşey ortada
  Çok büyük güçler var bu sözde uygulamanın arkasında
  Çok büyük hedefler var

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  Video yu neyle çektiniz çok beğendim

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  Surekli reklamlar ile belli bir sureklilikle istediginizi yaptirabileceginiz kitleyi(suruyu) sisteme cekmis ve sosyal deneklerinizin hallerini inceleme firsati yakalamis olabilirsiniz. Bastan assagi amacsiz bir uygulama

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  Ahlâk dejeneri özellik le türk toplumunda. Diğer sosyal medya uygulamalari içind E geçerli tabii.

  Edep ve haya kavramı kalmadı.

  Tabi bunl degerlere sahip kisiler icin yaziyorum.

  Eh ne diyelim herkes ettiğini bulacak

 12. Ziyaretçi dedi ki:

  biraz edep yahuu

 13. Ziyaretçi dedi ki:

  peki muslumaniz neden olunce bunlar olacak ayaginizi denk alin diyen yok ta insanlar azdikca aziyor ozel hayat diye bisey kalmadi mahramiyet hic yok ne olacak bu insanlarin sonu biz muslumaniz

 14. Ziyaretçi dedi ki:

  Çok anormal karşılıyorum, sırf begeni almak için yapmadıkları şebeklik yok, daha önceki düşüncem para alıyorlar herhalde idi, ama özellikle askeriye kıyafetle şebeklik yapanlarıda kınıyorum.

 15. Ziyaretçi dedi ki:

  Yazılımsal olarak iyi bir uygulama olabilir. Reklam giderleri milyon dolarları bulmuş olabilir. Lakin virüs gibi her yerde çıkması birçok kişinin gözünde uygulama için çöp tabirinin kullanılmasına sebep oldu. Nasıl içerik üretirler, kimler hesap açtı vs. çok da önemli değil. Birçok yerde uygulamayı engellemiş bulunmaktayım.

 16. Ziyaretçi dedi ki:

  Whatsapp hariç hiçbirşey kullanmıyorum. Şebeklik yapmaya, birinin beni beğenmesine, kırk yılda bir gördüğüm insanların ne yaptığını takip etmeye ihtiyacım yok.

 17. Ziyaretçi dedi ki:

  Biz toplum olarak bir şeyin suyunu çıkarmayı kullanımının dışına taşırmayı çok seviyoruz. facebook da bir zamanlar youtube kanalı gibi olmuştu. tiktok ise gerçekten profil yapısı olarak düşük sınıflı kişiler karşımıza çıkıyor. cinselliğin ve erotizmin ön plana çıkarıldığı fenomen olabilmek adına rezilliklerin sergilendiği bir platform.

 18. Ziyaretçi dedi ki:

  Uygulamaların çoğu istihbarat için kullanılıyor ve bunu da kimse söylemek istemiyor. Facebook ile telefon, adres, arkadaş çevresi, herşeyi öğreniliyor. İnstagram ile kullandığı tüm eşyaları rahatlıkla söyleyebilirler. Twitter ile hangi düşünce yapısına sahip, hangi ideoloji, dernek vakıf takım okul eylem faaliyetlerini bulup provoke edip yönlendirmek istenir. Tiktok ta ise ev ortamı işyeri okul gibi girilemeyen yerlerden görüntü alımını kolaylaştırip ileri de karakter analizinden iş yapma becerisine yada nerede ulaşıp cinayet terör eylemi yapmak kolay olur gibi çok basit görüntü alıyorlar. Merak etmeyin kimse sizi düşünüp mutlu etmek istemiyorlar. Sırf kendi istek ve amaçları için ne varsa. Allah daha iyisini bilir. Allaha emanet olun.

 19. Ziyaretçi dedi ki:

  Aynen düşük profile sahip olanların mekanı karakter yoksunu olan herkes tiktok ta onun için geleceği parlak çünkü karakterli insan sayısı azaldı

 20. Ziyaretçi dedi ki:

  Merhaba 🙂 Ben Dj Kantik, Yöneticilere sorarmısınız ? Dj Kantik – Kul (Original) isimli ürettiğim original müzik eserim tik tok uygulamasında milyonlarca kişi tarafından video çekilmiş ve milyonlarca kişiye erişip dinlenilmiş, bunun telifi bana yansımadı fakat itunes satışlarına yansıdı dünya da en çok satılan 38 inci parça konumuna kadar yükselip dünya da ilk 40 a girdi, bu elbette çok güzel birşey fakat itunes, Spotify, deezer, youtube gibi tik tok ta gelir ve telif ödemesi yapacak mı ?

 21. Ziyaretçi dedi ki:

  Yeter artık reklam vermesinler hiçbir sosyal mecrayı kullanamaz olduk

 22. Ziyaretçi dedi ki:

  İnternet kocaman bir çöplük.

 23. Ziyaretçi dedi ki:

  çok uzun ömürlü olmaz

 24. Ziyaretçi dedi ki:

  bence bu uygulamada video çekenlerin hepsinin psikolojik sorunları var; tamamen işsiz, güçsüz, boş, beleş, bir baltaya sap olamamış insanların toplandığı, kullandığı bir uygulama. İnsanlar işini, gücünü bırakıp bütün gün boş beleş video çekiyor ya da izliyorlar. Ders çalışan, kitap okuyan öğrenci yok ama instagram da, tik tok programında akşama kadar gezen insan çok….ondan elin adamı mars a gidiyor sen hala iş arıyorsun.

 25. Ziyaretçi dedi ki:

  Bahsettiğiniz uygulamaya dair görüşüm 90% oranla kullanıcıları düşük düzeyde kişiler. İçeriklerde daha çok psikomotor beceriler öne çıkıyor. Resim yapan fil izlemek daha eğlenceli

 26. Ziyaretçi dedi ki:

  Tiktokmu ne naneyse internetten soguttu arkadas heryerde cikiyor heryerde telefonu elime almaz oldum

 27. Ziyaretçi dedi ki:

  İnsanların zamanını boşa harcatan uygulama (instagramdan beter onda en azından bilgi kırıntıları var)

 28. Ziyaretçi dedi ki:

  Boş zamanım yok. Olsada bu saçmalık için harcamazdım. Yazılım çok iyi olabilir. hatta mükemmel olabilir. Ama içerik herşeydir. Bir bilgi kazanmayacaksam başkalarının eğlenceleri ile zaman harcamam. Kendim eğlenirim.

 29. Ziyaretçi dedi ki:

  Şimdilik bana ulaşanlara bakarak şu benzetmeyi yapa bilirim “ keçi boynuzu yemek gibi” bir damla lezzet alacağım diye kemir dur. 😉

 30. Ziyaretçi dedi ki:

  Tik tok bana göre Instagram ve Facebook tan daha eğlenceli bir platform zaten onlardan sıkılıp tik tok a geçiş yaptım zaman güzel geçiyor

 31. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu tiktoktaki videoların kime ne faydası var arkadaş? Sanki çok önemli bir şey yapıyormuş gibi millet, bir de övüyorsunuz. Ne kadar gereksiz, boş insan doluymuş ülkede bunu daha net anlatıyor bu program. Hiçbir faydası olmadan geçen ömürler, edep sınırlarını geçmiş, kendini kaybetmiş gençler.. Bir ülkede zeka seviyesini ölçmek için çok iyi program yapılmış !

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   senin hayatin cokmu dolu geciyor? sanane milletin videosundan, izleme sen.

  2. Ziyaretçi dedi ki:

   👍🏼

 32. Ziyaretçi dedi ki:

  Gereksiz

 33. Ziyaretçi dedi ki:

  delinin biri kuyuya tas atiyor iste, baska ne aciklamasi varki? Bütün dünya da o tasi cikarmak icin cabaliyor.

 34. Ziyaretçi dedi ki:

  Tiktok mizac doğaçlama bakımında güzel ama AŞIRI CİNSEL DÜRTÜ ARTTIRANLAR YAKINDA BOZARLAR BURASI TÜRKİYE Bİ SINIR VAR ONUDA AYARLAMALILAR

 35. Ziyaretçi dedi ki:

  gözümden bi tık düşdünüz bu haberle …

 36. Ziyaretçi dedi ki:

  Sadece reklamlarına bakarak bile tiksindim uygulamadan. Bu kadar boş beleş, gri madde düşmanı başka bir uygulama görmedim. Umarım kaderi Vine gibi olur.

 37. Ziyaretçi dedi ki:

  Virüs gibi heryerden çıkıyor

 38. Ziyaretçi dedi ki:

  Harcanıp gidiyor ömür dediğin

" TikTok uygulamasının ardındaki sır! – Video konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere TikTok uygulamasının ardındaki sır! – Video ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda TikTok uygulamasının ardındaki sır! – Video ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 2. 2 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 3. 3 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 4. 4 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 5. 5 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 6. 6 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 7. 7 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 8. 8 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 9. 9 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 10. 10 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)