TikTok yasağı seçimlerden sonraya kaldı


07 Ekim 2020 Çarşamba 13:45
TikTok yasağı seçimlerden sonraya kaldı

Bilindiği üzere ByteDance firmasına ait TikTok için ulusal güvenlik gerekçe gösterilerek Trump hükumeti tarafından yasaklama çalışması güdülmüştü. Bu süre içinde TikTok’un Çin dışında bir firmaya satılması için süre tanınmış, başta Oracle olmak üzere pek çok firma uygulamaya talip olmuştu. Ancak TikTok yasağı ile son sözü söyleyecek nihai duruşma, seçimlerden 1 gün sonrasına, 4 Kasım’a kaldı. Bu da olası Bir Trump mağlubiyetinin söz konusu yasağı devre dışı bırakabileceği konusunu beraberinde getirdi.

TikTok yasağı ile ilgili nihai karar seçim sonrasına kaldı

Başkan Trump, Ağustos ayında Çinli ByteDance firmasına ait olan TikTok’la ilgili herhangi bir Amerikalı firmaya satılmaması durumunda uygulamayı engelleme yolundaki planlarını açıklamıştı. Birçok kez farklı gelişmeler nedeniyle uzatılan yasağın yürürlüğe girmesi için ise son olarak 12 Kasım tarihi belirlendi. Ancak 4 Kasım tarihinde gerçekleştirilecek son duruşmanın ardından yeni gelişmeler olabilir. Zira konuyla ilgili kararı verecek olan yargıç, uygulamanın Google Play Store ve Apple Store’dan kaldırılmasını şimdilik engellemiş bulunuyor.

TikTok yasağı seçimlerden sonraya kaldı

BBC’nin konuyla ilgili haberine göre Yasakla ilgili kararında Yargıç Carl Nichols, uygulamanın ulusal güvenliğe tehdit olmasına yönelik kanıtların bulunmasına rağmen TikTok’un risk oluşturma ihtimalinin göz ardı edilebilecek kadar düşük olduğunu belirtmişti.

Öte yandan Başkan Trump, Amerika’da milyonlarca kullanıcısı bulunan uygulamanın yalnızca Oracle ve Walmart’ın eline geçmesi halinde varlığına devam edebileceğini belirtmişti.

ByteDance, konuyla ilgili Pekin’in kendilerine yönelik veri erişimi isteğinde bulunduğu iddialarını daha önce defalarca kez reddetmişti. Tüm bunların yanında Çin hükumetinin ByteDance’ın hisselerini yabancı firmalara satmasını engellemek gibi bir kozu da bulunuyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “TikTok yasağı seçimlerden sonraya kaldı”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Tik tok inşallah kaldırılır

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Bence kaldirilmasin sen kullanmiyosun heralde tiktok benim oyle kotu ahlak iversen videolar çikmiyo😡🤬 kotu bisey yok ve sen heralde kullanmiyon salaklar oyle der salak😂😅🤣

" TikTok yasağı seçimlerden sonraya kaldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere TikTok yasağı seçimlerden sonraya kaldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda TikTok yasağı seçimlerden sonraya kaldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
 2. 2 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
 3. 3 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
 4. 4 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 5. 5 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 6. 6 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 7. 7 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 8. 8 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 9. 9 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 10. 10 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?