TikTok yeni hamlesini Twitter hesabı açarak yapıyor


17 Ağustos 2020 Pazartesi 23:59
TikTok yeni hamlesini Twitter hesabı açarak yapıyor

TikTok bir süredir hem sosyal medyanın hem de ülkelerin en çok konuştuğu konu haline gelmiş durumda. ABD Başkanı Donald Trump’ın TikTok hakkında verdiği kararlar ile TikTok’un ABD’de yasaklanmasını gündeme taşımış ancak daha sonrasında popüler platformun Microsoft’a satılmasınını gündeme gelmişti. TikTok’tan konuya ilişken bir hamle geldi. Gerçek zamanlı olarak söylentileri ele almak adına TikTok internet sitesi ve Twitter hesabı açtı.

Hamle geldi: Özel olarak TikTok internet sitesi ve Twitter hesabı açtı!

Bir futbol müsabakası gibi izlenen TikTok ABD gerilimine ilişkin, TikTok tarafından yeni bir hamle geldi. Şirket yeni iletişim kanalları kurdu. Bu sayede anlık olarak söylentileri, ortaya atılan iddiaları cevaplandırmış olacak. ABD’de milyonlarca kişiye seslenen mobil uygulama burada yaşadığı sorunları aşmak istiyor.

TikTok bugün yaptığı açıklamada; “söylentileri ve yanlış yayalan bilgileri” ele almak adına bir bilgi merkezi görevi görecek internet sitesi ve bir Twitter hesabı açtığını aktardı. Şirket hakkında gerçek bilgilerin paylaşılması adına açılan bu internet sitesi ve Twitter hesabı, ABD Başkanı Trump’ın TikTok hakkında verdiği kararları ilk ağızdan duyurmak amacını da taşıyor.

Biliyorsunuz sosyal medya üzerinden yalan yanlış bilgiler kısa süre içinde yayılabiliyor ve şirketler ya da kişiler bu yanlış bilgilerden dolayı oldukça zarar görebiliyor.

Hatırlatmak gerekirse, yakın zaman önce Trump bir karara imza atmıştı ve bu kararda TikTok gibi Çin merkezli uygulamalar hedef alınmıştı. İşte söz konusu karar sonrası TikTok’ın ABD’deki çalışanları, Trump yönetiminin bu kararının iptali için karşı dava açmayı planlıyor.

Yeni bilgi merkezinde TikTok’un daha önce de söylendiği gibi, ABD’deki kullanıcı verilerinin Singapur’da bir yedekleme merkezi ile Virginia’da saklandığını ve Çin hükümetine hiçbir zaman ABD’deki kullanıcıların verisini sızdırmadığını ve istenirse de vermeyeceği aktarılıyor.

İnternet sitesini incelemek isteyenler için bağlantıyı buraya ekliyoruz.

Yeni açılan Twitter hesabının ise bağlantısı burada.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" TikTok yeni hamlesini Twitter hesabı açarak yapıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere TikTok yeni hamlesini Twitter hesabı açarak yapıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda TikTok yeni hamlesini Twitter hesabı açarak yapıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Monster Aryond A27 V1.1 Gaming Monitör inceleme! Monster Aryond A27 V1.1 Gaming Monitör inceleme!
  2. 2 Takipçimize Galaxy Note20 Ultra hediye ettik! Takipçimize Galaxy Note20 Ultra hediye ettik!
  3. 3 iOS 14 ile gelen efsane yenilikler! iOS 14 ile gelen efsane yenilikler!
  4. 4 Galaxy M51'e ilk bakış! - 7.000 mAh batarya! Galaxy M51'e ilk bakış! - 7.000 mAh batarya!
  5. 5 Asus RT-AX82U ve PCE-AX3000 inceleme! Asus RT-AX82U ve PCE-AX3000 inceleme!
  6. 6 Uzaktan eğitim için en iyi 5 laptop! Uzaktan eğitim için en iyi 5 laptop!
  7. 7 Yazılım hakkında en fazla merak edilen sorular (Video) Yazılım hakkında en fazla merak edilen sorular (Video)
  8. 8 Asus ROG Strix Scar 17 inceleme! Asus ROG Strix Scar 17 inceleme!
  9. 9 SDN ofisinde büyük iddialı PES 2021 turnuvası! SDN ofisinde büyük iddialı PES 2021 turnuvası!
  10. 10 Araç kasko yenileme işlemi, telefondan nasıl yapılır? Araç kasko yenileme işlemi, telefondan nasıl yapılır?