Okunma

Tim Cook 6 Milyon Dolar Bağışladı!


01 Haziran 2015 Pazartesi 05:30
Tim Cook 6 Milyon Dolar Bağışladı!

Apple CEO’su Tim Cook hayırseverliği ile gündemde kalmaya devam ediyor. AppleInsider sitesinin haberine göre, çeşitli yardım organizasyonlarına katılan Tim Cook’un son hamlesi değeri 6 milyon doları aşan Apple hissesini çeşitli organizasyonlara bağışlamak oldu.

Bir servet bağışladı

Form 4 verilerine göre, Tim Cook tam karşılığı 6.56 milyon dolar olan hisseyi farklı yardım organizasyonlarına bağışladı. Yapılan yardımın net olarak hangi kuruluşlara gittiği ise açıklanmadı. Apple CEO’su hisse senetleri ile yaptığı yardımı Birleşik Devletler yasalarına göre açıklamak zorunda. Bu nedenle gerekli bilgi kamuoyu ile paylaşıldı ancak yardımın alıcıları kamuoyu önünde yasal olarak açıklanmak durumunda değil.

15-06/01/o-tim-cook-facebook.jpg

Servetinin büyük kısmını vermek istiyor

Hayırsever CEO daha önce de çeşitli organizasyonlara destek vermiş ve son olarak Charitybuzz sitesinden gerçekleşen açık artırmada yer almıştı. Kendisi ile Apple merkezinde kahve içmek üzere yapılan açık artırmanın bedeli Robert F. Kennedy Adalet ve İnsan Hakları Merkezine gitmişti. Kendisi, daha önceki açıklamalarında kişisel servetinin bir kısmını bağışlamayı planladığını duyurmuş ve hayırseverlik için sistematik bir yaklaşım çağrısında bulumuştu. Kendisi de eşcinsel olan Tim Cook‘un LGBT organizasyonlarına da destek verdiği biliniyor.

:: Ünlü CEO’ların bu tür hayırseverlik girişimleri hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Tim Cook 6 Milyon Dolar Bağışladı!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    tim cook da haccdan geldikten bir hafta sonra sakalını kesen adam tipi var 😀

  2. SDN Okuru dedi ki:

    bi telefonu o kadar paraya satıyor bağışlayacak tabi… şeklinde yorumlar gelecek buraya

" Tim Cook 6 Milyon Dolar Bağışladı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tim Cook 6 Milyon Dolar Bağışladı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tim Cook 6 Milyon Dolar Bağışladı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "