Okunma

Tim Cook çalışanlara Trump hesabı verdi


20 Aralık 2016 Salı 05:30
Tim Cook çalışanlara Trump hesabı verdi

ABD Başkanlık seçimleri sırasında Donald Trump özellikle teknoloji şirketlerinin çalışanları tarafından büyük tepki aldı.

Göçmenlere yönelik ağır sözler sarf eden ve yabancı düşmanlığı yapan Trump’a karşı nefret beslemeye başlayan teknoloji şirketlerinin çalışanları, Trump başkan seçildiğinde de büyük şok yaşadılar. 

Ancak asıl büyük şok, geçtiğimiz hafta yaşandı. 

Genç teknoloji çalışanları rahatsız

Trump’ın bütün teknoloji patronlarını masasında toplaması ve patronların da bu toplantıya “tıpış tıpış” gitmesi çalışanları tam anlamıyla çileden çıkarttı.

Daha önce şirkette çıkan Trump kavgaları yüzünden insanların istifa ettiğine şahit olan Zuckerberg, yeni bir infiale neden olmamak için Trump’ın davetine katılmaya cesaret edemezken, seçim döneminde Trump ile şahsen kavga eden Amazon CEO’su Jeff Bezos’un bile gülümseye gülümseye davete katılması herkesi şaşırtmıştı.

Toplantıya ilk tepkiler ise Apple çalışanlarından geldi. Seçim döneminde, Hillary Clinton hükumetinde bakanlık görevine geleceği bile konuşulan Tim Cook’un, Trump’ın toplantısında hazır olması, Apple çalışanlarını fazlasıyla rahatsız etti. 

Apple da dahil olmak üzere, teknoloji şirketlerinde çok fazla sayıda göçmenin çalıştığını da unutmamak gerekiyor. Trump’ın başkanlık koltuğuna oturduktan son insanların çoğunu ülkelerine geri göndermek gibi bir planı var.

Şirket içinde homurdanmalar yükselince, Apple’ın patronu Tim Cook, şirketin iç haber bülteni Apple Web’de bir açıklama yapmak zorunda kaldı.

Bağırarak sorunların çözülemeyeceğinin” altını çizen Tim Cook, dünyanın her yerindeki ülke yönetimleri ile iyi ilişkiler kurmak zorunda olduklarını vurguladı ve farklı dünya görüşlerine sahip olsalar da ABD yönetimiyle de kavgalı olamayacaklarını hatırlattı. 

Bakalım bu memo sonrasında Apple içinde de, Facebook’ta olduğu gibi toplu istifalar yaşanacak mı? Yakında kokusu çıkar.

:: Sizce Trump ve teknoloji çalışanları arasındaki gerginlik sona erecek mi?
yazarTolga Deniz

Teknolojiyle iç içe yaşayan, dünyayı birlerin ve sıfırların arkasından gören ama yaşamdan da kopmayan, boş zamanlarında Los Angeles'ın altını üstüne getiren, bir gün yeniden Türkiye'ye dönme hayalini hep taze tutan kendi halinde bir insan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

12 yorum - “Tim Cook çalışanlara Trump hesabı verdi”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Soy adinin soylenisinde meymenet bu adamin. Bu Amerikali liseli de nerede dandik bilgi var buraya kopyala yapistir yapiyor.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Apple Kapanırsa Napcaz:(?

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Dünya en çok kimi istemiyorsa o adam doğru adam çıkıyor genelde.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Bu amerikalı göçmenlerde bir acayip doğrusu. Adam ülkeye yasal yollarla gelip çalışan göçmenlere bişey demiyorku, kaçak olarak gelen özellikle de meksikadan kaçak amerikaya giren kaçak göçmenlere diyor. Haklı da kovsun tabi kaçakları bundan neden rahatsız olunuyor ki…

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Siz trumpa kurban olun. Hillary şeytani olamadı ya delirdiler :))

 6. SDN Okuru dedi ki:

  yakında ne çıkar kutudan

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Yazım dili hoş olmamış. "tıpış tıpış", "gülümseye gülümseye" gibi kelimeler yazının kalitesini düşürmüş. Lütfen daha dikkatli olalım, kişisel yorumları özenli bir üslupla anlatalım mümkünse.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  nasıl bir uslüp bu ya

 9. SDN Okuru dedi ki:

  yaw he he

 10. SDN Okuru dedi ki:

  ABD de bundan sonra işler beter olacak 😀

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Valla inşallah Apple içinde trump şerefsizinin kavgası çıkmaz

" Tim Cook çalışanlara Trump hesabı verdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tim Cook çalışanlara Trump hesabı verdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tim Cook çalışanlara Trump hesabı verdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "