Tim Cook COVID’in ‘sistemik adaletsizliğine’ vurgu yaptı


19 Mart 2021 Cuma 14:39
ABONE OL
Tim Cook COVID’in ‘sistemik adaletsizliğine’ vurgu yaptı

Tim Cook, Covid-19‘un sistemik adaletsizliğine vurgu yaptı. Apple CEO’su koronavirüs salgını geriledikçe eşitlik hakkındaki yeni “ulusal sohbetimizin” inşa edilmesini istiyor. Apple mağazalarının koronavirüsten önceki haline dönmeye başladığında Tim Cook, Wall Street Journal‘da geçen yıl kazanılan tecrübelerin hayata geçirilmesini konu edinen bir köşe yazısı yazdı.

Tim Cook, eğitimin harika bir eşitleyici olduğunu belirtiyor

Apple’ın CEO’su pandeminin uzun süredir devam eden adaletsizlikleri vurguladığını ifade ediyor. Ve şimdi ise bu konudan bahsedilmesini kutluyor. Cook, Basit teoride, bir hastalık hepimizi eşit şekilde etkilemeli. Ama açıkçası, bunun tam tersi doğru. Yapısal ayrımcılığın ve fırsatlara yönelik engellerin bir kriz anında nasıl işlediğini hepimiz gerçek zamanlı olarak gördük” dedi.

Cook konuşmasına Toplumlarımızda, enfeksiyon oranlarından ve bakım sonuçlarından ekonomik sıkıntılara, okullar kapalıyken sanal öğrenmenin zorluklarına kadar her yük, gerçek eşitliğin her zaman ulaşılamayacak kadar uzak olduğu kişileri en ağır şekilde kötü etkiliyor” diye devam etti.

Tim Cook,Sivil haklar hareketi sırasında büyümüş biri olarak, daha ne kadar işin yapılması gerektiğini görmek sinir bozucu, ancak iyi insanların ne derece huzur vereceğini görmek de bir o kadar cesaret verici.” Ek olarak eğitimin cevap olduğunu, ancak kendi başına olmadığını öne süren CEO, “Eğitim harika bir eşitleyicidir” diyor.

Apple’daki yaklaşımımız ‘Nasıl yardımcı olabiliriz?’ Diye sormak oldu” diyen Tim Cook. “Bu soru bizi güçlü öğrenme araçları oluşturmaya itti. Ve bunları on binlerce öğretmen, eğitimci ve ebeveynle özgürce paylaşmaya yönlendirdi” ifadesinde bulundu.

Cook, örnek olarak, Apple’ın Irk Eşitliği ve Adalet Girişimi‘ndeki girişimlerden bazılarını veriyor. Ayrıca bu tür bir çabanın “gerekli” olduğunu öne sürüyor.

Apple ve Tim Cook

CEO, “Dayanıklı ve umutlu bir gelecek için çalışmanın” bireylere ve topluluklara, şirketlere ve hükümetlere düştüğünü söylüyor. Cook ayrıca “Bu salgın bize bir şey öğretti. Umarım hiçbirimiz adaletsizliğin uzun geçmişini harekete geçmemek için bir bahane olarak kullanmayız” dedi

Cook, yazısını “Bu gezegendeki yaşamlarımız kıymetli ve geçicidir. Kader bize toplumun çok uzun süredir güçlü olduğunu hatırlatmanın bir yolunu buluyor” diye bitiriyor.

Ek olarak Cook’un Wall Street Journal‘daki makalesinin, hissedarlarına karşı olumlu mesaj bıraktığı belirtiliyor. Apple’ın pandemi sonrası geleceği hakkında “büyük ölçüde iyimser” olduğu vurgulanıyor.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Shiden
Shiden
24 gün önce

Bunu diyen adam, şarj aleti koymuyor :D.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
22 gün önce

MacBook’lardaki öğrenci indirimini artır reis biz de yurt dışı cihazlarını kovalamayı bırakalım ve eğitimimize odaklanalım.

" Tim Cook COVID’in ‘sistemik adaletsizliğine’ vurgu yaptı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tim Cook COVID’in ‘sistemik adaletsizliğine’ vurgu yaptı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tim Cook COVID’in ‘sistemik adaletsizliğine’ vurgu yaptı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme
  2. 2 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme
  3. 3 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  4. 4 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  5. 5 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  6. 6 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  7. 7 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  8. 8 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  9. 9 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  10. 10 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme