Okunma

Tim Cook’tan dikkat çekici Trump açıklaması!


31 Ocak 2017 Salı 05:00
Tim Cook’tan dikkat çekici Trump açıklaması!

ABD’nin yeni başkanı Donald Trump, geçtiğimiz günlerde 7 ülkeden gelen vatandaşların ülkeye girişini yasaklayan bir kararname yayınladı.

Bu karar sonrasında protestolar devam ederken, bu konuda görüşünü dile getiren bir diğer şirket Apple oldu.

iPhone üretiminin ABD’ye taşınmak istenmesi nedeniyle Trump’ın en çok konuştuğu isimlerden birisi olan Tim Cook, yasaklarla dolu yeni göçmen politikasını kesinlikle desteklemediğini açıkladı.

Göç yasak olsaydı, Apple bugün olmazdı!

Microsoft, Facebook ve Google gibi şirketlerin yanı sıra Apple’ında, bu yasaktan etkilenerek mağdur olan onlarca çalışanı bulunuyor.

Geçtiğimiz günlerde çalışanlarına bir e-posta gönderen Tim Cook, yeni göçmen politikasını desteklemediklerini ve mağduriyetleri giderebilmek için çalışmaya devam ettiklerini belirtti.

17-01/31/tim-cook.jpg

Tim Cook, konu hakkında yaptığı açıklamada Steve Jobs’u örnek göstererek, Jobs’un Suriyeli göçmen bir babanın oğlu olduğunu ve o dönemde göç yasak olsaydı, bugün Apple diye bir şirketin olmayacağını vurguladı.

Trump’ın vatandaşlardan gelen ve her geçen gün büyüme devam eden tepkiler karşısında atacağı adımı ve bu yasağın teknoloji şirketlerine verdiği mağduriyetin boyutunu ilerleyen günlerde daha net göreceğiz.

:: Donald Trump’ın aldığı bu karar hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

18 yorum - “Tim Cook’tan dikkat çekici Trump açıklaması!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Amerika nın nasıl oluştuğundan haberleri yok heralde. Amerikan yerlilerini öldürüp elinden aldılar. Kendileride Avrupadan göç ettiler.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  haklısın ancak kara gözlük takanlar bunu sadece başına bi hal geldiği zaman anlayacaklar o zamanda büyük ihtimal geç olacak

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Bence en dogrusunu yaptı ülkesini korumak adına

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Ülkemde Suriyeli görmek istemiyorum diyen kişi git bu ülkeden kurtulalım senden sizin gibiler var olduğu sürece gelişemeyeceğiz. Siz daha bu konudan bencillik yapıyorsunuz. Ülkeyi hiç yönetemezsiniz.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Tim Cook diyormuş:
  Trump sen S3'ünü bırak iPhone7 al biz Amerika'da 10 tane fabrika açarız.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Saçma bir politika özellikle abd iç***** zaten göçmen kolonilerin kurduğu bir ülke ve küresel şirketlerin çoğuda göçmenler sayesinde oluşmuştur bu sebebten dolayı abd nin göçmenlere yasak getirmesi atıyorum, Türkiye'nin Azerbaycan yada Kazakistan gibi ülkelere yasak koyması kadar saçma bir durumdur .

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Donald Trump sonuna kadar haklıdır. Trump'ı çok iyi anlıyorum… Bizimkiler ise herkesi içeri alıyor… Sonra aaaa terör oldu tühtüh… ÜLKEMDE SURİYELİ GÖRMEK İSTEMİYORUM .

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Türkidede yabancı girişi yasaklanmalı

 9. SDN Okuru dedi ki:

  He canım he, ondan

 10. SDN Okuru dedi ki:

  He canım he ondan tamam

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Adam haklı bence aynı ülkeleri bizde sokmayalım Atatürk un yolunda gitmeyeni sokmayalım bu ulkeye

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Tim Cook değil babası Suriye asıllı olan. Apple'ın kurucusu Steve Jobs. Hangi kaynaktan çevrilmiş ise yanlış çevrilmiş.

 13. SDN Okuru dedi ki:

  "kendini örnek gösteren Cook, Suriyeli göçmen bir babanın oğlu olduğunu ve o dönemde göç yasak olsaydı, bugün Apple diye bir şirketin olmayacağını vurguladı." derken ? Steve Jobs yattığı yerde dört döndü! Kemikleri sızım sızım sızladı rahmetliğin 😀

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Bu adam işi biliyor. Gerçekten çok doğru bir karar verdi inşallah geri adım atmaz. Dışarıdan insanları çalıştırırak işsizliği azaltamazsın. Şimdi yaşanan sancılı süreç en fazla 1 yıl sürer, daha sonra ekonomileri hızla yükselir.

 15. SDN Okuru dedi ki:

  Steve Jobs ta aynı şekilde babası suriyeli

 16. SDN Okuru dedi ki:

  buyuk baskan cok yasa …

 17. SDN Okuru dedi ki:

  Yani Trump ta ne adam ***** olduğu gibi göçmen zaten.

" Tim Cook’tan dikkat çekici Trump açıklaması! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tim Cook’tan dikkat çekici Trump açıklaması! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tim Cook’tan dikkat çekici Trump açıklaması! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "