Tim Cook’tan sürpriz Apple Car açıklaması


06 Nisan 2021 Salı 01:02
ABONE OL
Tim Cook’tan sürpriz Apple Car açıklaması

Apple CEO’su Tim Cook, verdiği bir röportajda firmanın geleceği ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Söyleşide sürücüsüz otomobil ve AR teknolojisine değinen CEO, son aylarda art arda gelen Apple Car iddialarına da yanıt vermiş oldu.

Sürücüsüz Apple Car iddialarına Tim Cook’tan dolambaçlı yanıt

Apple CEO’su Tim Cook, New York Times’a verdiği röportajda, markanın geleceği ilgili önemli bilgiler paylaştı. Cook Apple  Car hakkında sorulan bir soruya ise dolambaçlı bir yanıt verdi. CEO’ya göre lider firma donanımı, yazılımı ve buna bağlı hizmetleri entegre bir şekilde sunmayı seviyor.

CEO, kullanıcı deneyimini en üst seviyeye çıkmasını sağlayan bu durumu sihirli olarak tanımlıyor. Buna göre Apple’ın ana hedefi girdiği her sektörde bu deneyim için birincil teknolojiye sahip olmak.

Ne yazık ki Tim Cook bu söyleşide Apple Car konusuna direkt değinmedi. Buna karşın Cook söyleşide, sürücüsüz otomobil ve otonom teknolojilerin geleceğin çekirdek teknolojisi olduğuna vurgu yaptı.

tim cook, apple car, apple otomobil, tim cook apple car, sürücüsüz otomobil

Apple otomobil tasarımı henüz ortaya çıkmadı. Kullandığımız bu görsel de temsili bir tasarım.

Cook, özellikle robot teknolojisiyle bir araya geldiğinde otonominin çok daha anlamlı olacağı görüşünde. Ancak Tim Cook, Apple’ın çok fazla proje üzerinde çalıştığını ve bunların hepsini hayata geçiremediğini hatırlattı. Bu da Apple Car projesinin henüz olgunlaşma aşamasında olduğuna işaret olarak yorumlanıyor.

Reuters tarafından 2020 sonunda ortaya çıkarılan rapor ise Apple Car için proje detaylarını veriyordu. Bu rapora göre sürücüsüz Apple otomobil için lityum demir fosfat (LFP) pil kimyasını kullanılması gündemde.

Apple Analisti Ming Chi Kuo ise projenin 2025’de hayata geçeceği görüşünde. Apple şimdiye kadar bu iddiaların hiçbirini yalanlamadı. Hatta şirketin Kia ve Hyundai ile otomobil için çalıştığı da Hyundai’nin yaptığı açıklama ile ortaya çıkmıştı.

Apple Car projesi yeni gibi geliyor olsa da, aslında yaklaşık üç yıldır proje ile ilgili iddialar ortalıkta dolaşıyor. Hatta Apple CEO’su Tim Cook 2017 yılında Apple Car için özel bir yapay zeka hazırlandığını bile açıkladı. Tüm bunlara karşın proje hakkında iddiaların son aylarda ayyuka çıkması, Cook’un son söyleşisindeki kaçamak cevaplarını bile önemli hale getirdi.

Tim Cook, otomobil iddialarına doğrudan cevap vermese de AR teknolojileri hakkında daha açıklayıcı bilgiler verdi. Buna göre Cook, AR teknolojisinin sağlık, eğitim, oyun ve perakende için yeni imkanlar doğurduğu görüşünde. Cook, özellikle akıllı telefonların AR trendinde yükselişe geçtiğini de gördüğünü açıkladı. Bildiğiniz gibi Apple, AR oyun ve uygulamalara son yıllarda çok fazla önem vermeye başladı.
yazarVeyis Özen Ertuğ

Marmara Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan yazar, ilk gençliğinden itibaren yeni teknolojilere, teknoloji tarihine ve kültürüne merak duyuyor. Bu merakını okuyucusuna aktarmaya çalışan yazarın, Mobimag dergisi ile 2011 yılında başladığı teknoloji editörlüğü macerası, 2018 yılından beri SDN ailesinde devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Tim Cook’tan sürpriz Apple Car açıklaması konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tim Cook’tan sürpriz Apple Car açıklaması ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tim Cook’tan sürpriz Apple Car açıklaması ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli
  2. 2 9 yıllık Samsung Corby inceleme! 9 yıllık Samsung Corby inceleme!
  3. 3 Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme! Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme!
  4. 4 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar! 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar!
  5. 5 Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme
  6. 6 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme
  7. 7 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  8. 8 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  9. 9 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  10. 10 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!