Okunma

Tim Cook’tan Olay Yeri İnceleme


29 Mart 2012 Perşembe 06:45
Tim Cook’tan Olay Yeri İnceleme

Steve Jobs’un ardından Apple’ın CEO’luk görevine gelen Tim Cook, kişisel ziyaret için gittiği Çin’de olay yeri incelemesine koyuldu. Öncelikle Çin’de bulunan Apple Store’ları ziyaret edip ilgiye bizzat şahit olan Tim Cook, ardından beklenmedik bir şekilde Apple ürünlerinin birçoğunun üretildiği Foxconn’un fabrikasını ziyeret etti.


Tim Cook’a usta başı olduğunu düşündüğümüz Foxconn çalışanı eşlik ediyor

İş güvenliği için elbiselerini giyen Tim Cook, iPhone ve iPad gibi mobil cihazların üretimini canlı olarak izleyip fabrikayı inceledi. Ziyareti izleyen basın mensuplarının aktardığına göre Tim Cook’un özellikle çalışma şartlarını kontrol etmek ve işçilerin güvenliğini görmek adına bu ziyareti gerçekleştirmiş.

Apple firmasından da Tim Cook’un iş için değil, kişisel bir ziyaret amacıyla Foxconn’a gittiği doğrulandı. Foxconn fabrikasında işçilerin şikayetlerinden oluşan birçok haber yaptık. Ne dersiniz, Tim Cook’un ziyaretinden sonra şartlar biraz daha düzelir mi?

:: Tim Cook’un Foxconn ziyareti hakkında ne düşünüyorsunuz?

 
yazarYusuf Canpolat

Teknolojiyle bütünleşmiş halde yaşamakta olan yazar iPhone'unu yanından hiç ayırmaz. Her an her yerde internete bağlıdır ve aynı zamanda sıkı bir konsol oyuncusudur.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Tim Cook’tan Olay Yeri İnceleme”

 1. buraq084 dedi ki:

  Güzel başarılı bı davranış.. Apple in CEO sunada bu yakışır .. Tebrikler

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Askerdeyken rütbece üstün bir komutanın geleceği haber alınınca, onun gelişinin şerefine herşey baştan aşşağı düzenlenip, olması gerekende çok daha iyiyiz imajı verilmeye çalışılıyordu. Fabrika tim abimizin oraya geldiğini haber alıp şartları iyleşmiştir, ama gittikten sonra yine herşey eski haline dönmüştür. Göz boyama…

 3. __L__ dedi ki:

  Tamamen spekülasyon yaratıp, iPad’in dikkat çekmek olduğunu düşünüyorum..

 4. SDN Okuru dedi ki:

  tim cook çalışanının önünde ellerini önden bağlayıp saygı göstermiş, ayrıca ziyaret edip çalışma ortamını ve üretimi bizzat görmesi de çok iyi.

" Tim Cook’tan Olay Yeri İnceleme konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tim Cook’tan Olay Yeri İnceleme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tim Cook’tan Olay Yeri İnceleme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "