Okunma

Yazılarınızı daha uzun gösteren font yayınlandı!


23 Eylül 2018 Pazar 12:00
Yazılarınızı daha uzun gösteren font yayınlandı!

Bir yazı hazırlıyorsunuz ve belirtilen minimum sayfa sayısına ulaşamadınız mı? Yeni yayınlanmış Times Newer Roman yazı tipi ile yapımcılar, uzun yazı yazma konusuna ilginç bir çözüm getirmişler. Detaylar haberimizde.

 

Times Newer Roman yazılarınızı uzun gösteriyor!

Bazen öyle konular olabilir ki, konunun içeriği gereği siz ne kadar uğraşırsanız uğraşın, benzeri kelimeleri kullanmak dışında yazı içeriğini zenginleştiremezsiniz. Size “- punto ile en az dört sayfalık bir içerik oluşturulacak” dendiğinde Times Newer Roman, bu noktada sizlere yardımcı olabilmek için oluşturulmuş.

(Siyah olan oynanmış yazı tipi, sarı olan orijinal Times New Roman yazı tipi.)

Times Newer Roman, Times New Roman yazı tipini taklit eden fakat harfler üzerinde oynama yapılmış olan bir yazı tipi. Her karakter, orijinal Times New Roman yazı tipinden %5 – %10 daha büyük olacak şekilde tasarlanmış.

Sitede yazılan açıklamalara baktığımızda 15 sayfalık bir yazıyı Times New Roman ile yazdığınızda 6.680 kelime istemekte iken modlanmış yazı tipi, 5.833 kelime ile 15 sayfayı tamamlayabiliyor.

Yazı tipleri lisansı konusuna gelindiğinde ise bildiğiniz üzere, bir yazı tipini değiştirip tekrar piyasaya sunmak, yapımcıların ağır bir ceza yaptırımına maruz kalmasına sebep olabiliyor.

Tabii ki bunu bilen yapımcılar, Times New Roman’ı değiştirmek yerine tamamen ücretsiz olarak piyasaya sunulmuş olan ve Times New Roman’a benzeyen bir yazı tipi olan, Nimbus Roman No.9 L’yi değiştirmiş.

 

Not: ShiftDelete.Net, yazılarınızda hile yapmanızı desteklememektedir.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Yazılarınızı daha uzun gösteren font yayınlandı!”

  1. Anonim dedi ki:

    Şöyle güzel, Condensed tarzı mono font olsa iyi olur. kaç tane mono font denediyem, içlerinde en güzeli Pragmata Pro oldu.

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Acaba daha da uzatsa cümleyi yazılar yan yana mı gelir xD

" Yazılarınızı daha uzun gösteren font yayınlandı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yazılarınızı daha uzun gösteren font yayınlandı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yazılarınızı daha uzun gösteren font yayınlandı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "