Okunma

Tinder eşi benzeri olmayan bir güvenlik açığıyla gündemde!


22 Şubat 2018 Perşembe 05:00
Tinder eşi benzeri olmayan bir güvenlik açığıyla gündemde!

Appsecure’daki güvenlik araştırmacıları, telefon numarası ile istediğimiz kişinin Tinder hesabına erişmenin bir yolunu bularak büyük bir güvenlik açığını ortaya çıkarmış oldular. Yapılan araştırma doğrultusunda ise güvenlik açığının, Facebook ID’sindeki bir yazılım kusuru yüzünden oluştuğu belirlendi. İşte Tinder güvenlik açığı hakkında detaylar.

Tinder güvenlik açığı, şaşırttı!

Appsecure güvenlik açığını bulduğu gibi, Tinder ve Facebook tarafından çabucak düzeltildi. Facebook ve Tinder, bulduğu güvenlik açığından dolayı Appsecure şirketine 5000 dolar ve 1250 dolar ödül verdi.

Bu, Tinder güvenlik kusurlarının ilk raporu değil, şirket 2014 yılında kullanıcı fotoğraflarını şifrelememiş ve kullanıcıların, konum bilgilerini aylarca yanlış göstermişti.

Şimdiki sorunda ise, Tinder‘e giriş yaptığınızda, telefon numaranızı kullanma seçeneğini seçip, daha sonra Tinder’e kimlik doğrulama yapmak için Facebook Account Kit‘ine (Hesap Seti) geçiş yaparsanız, başka birisininde hesabına aynı şekilde giriş yapabilirsiniz çünkü Tinder farkında olmasa da hesabın gerçekten size ait olup olmadığına bakmıyordu, sadece telefon numaranız var mı yok mu diye bakıp sizin hesaba erişiminizi sağlıyordu.

https://youtube.com/watch?v=tIAxmZt1joY

:: Tinder kullanıyor musunuz?
yazarEmre Kılıç

Teknolojik gelişmelere oldukça meraklı olan Emre, üniversite hayatına başlamasıyla birlikte teknoloji ve oyun gibi konularda SDN bünyesinde haber ve makaleler yazmaya başladı.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Tinder eşi benzeri olmayan bir güvenlik açığıyla gündemde! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tinder eşi benzeri olmayan bir güvenlik açığıyla gündemde! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tinder eşi benzeri olmayan bir güvenlik açığıyla gündemde! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "