Tinder panik butonu istenmeyen durumları önleyecek!


24 Ocak 2020 Cuma 19:00
Tinder panik butonu istenmeyen durumları önleyecek!

Popüler arkadaşlık uygulaması Tinder, kullanıcı güvenliğini artırmak için uygulamaya bir panik butonu katmayı planlıyor. Uygulama sahibi Match Group, kullanıcı güvenliği artırmak amacıyla geliştirdiği Tinder panik butonu haricindeki özellikler hakkında açıklamada bulundu.

tinder panik butonu

Tinder panik butonu istenmeyen durumları önleyecek!

Wall Street Journal’da yayınlanan bir habere göre, buluşma sırasında tehlikeli bir durum anında kullanıcının dikkat çekmesini sağlayacak yeni panik butonu test süreci yakında başlatılacak. Yeni özelliğin Ocak ayı sonunda ABD’de test edilmeye başlayacağını açıklayan Match Group, diğer yeni özellikleri hakkında da ayrıntıları paylaştı.

Panik butonu, acil durumlarda direkt polis merkezi ile iletişimde olacak. Konum bilgisi, isim, fotoğraf gibi kişisel bilgiler tek bir tıklama ile polislere iletilecek. Ayrıca Match Group, reklam amaçlı hiçbir veri veya kişisel bilginin veri merkezinde tutulmayacağını ve paylaşılmayacağını açıkladı.

Panik butonunun çalışma prensibi, butona basıldığında, çağrı merkezi kullanıcının yardıma ihtiyacı olup olmadığını görmek için kullanıcıyı arayacak. Polis yalnızca kullanıcı yardım talep ederse veya telefonlarına cevap vermezse iletişim kuracak.

Ocak ayı sonunda test edilmeye başlayacak panik butonu dışında, sahte profilleri ve bu profil sahipleriyle buluşmaları önlemek için artırılmış gerçeklik altyapısıyla fotoğraf doğrulama özelliği de geliştirildi. Test sonuçlarının başarılı olması halinde global olarak en kısa sürede yeni özelliklerin uygulamaya eklenmesi bekleniyor.
yazarYiğit Can Polat

1999 yılından bu zamana kadar en büyük tutkum olan teknolojiyi, ilk masaüstü bilgisayarımı kutusundan çıkarırken yaşadığım ilk günkü heyecanımla beraber ShiftDelete.Net ailesi içinde sizlere ulaştırmaya çalışıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Tinder panik butonu istenmeyen durumları önleyecek! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tinder panik butonu istenmeyen durumları önleyecek! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tinder panik butonu istenmeyen durumları önleyecek! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  2. 2 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  3. 3 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  4. 4 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
  5. 5 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
  6. 6 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
  7. 7 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar
  8. 8 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
  9. 9 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
  10. 10 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!