Tinder sabıka kaydı görüntüleme özelliği alıyor!


17 Mart 2021 Çarşamba 13:28
ABONE OL
Tinder sabıka kaydı görüntüleme özelliği alıyor!

Popüler çöpçatanlık hizmeti Tinder yakında yeni bir güvenlik seçeneği ekleyeceğini açıkladı. Platformun bağlı olduğu Match Group şirketi, kullanıcıların şiddet ve taciz gibi sabıka geçmişlerini eşleştirilen profillere açacak.

Kullanıcı güvenliğini ön planda tutan Match Group yakında tüm uygulamalarına arka plan kontrolleri konusunda seçenekler sunacak. Kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Garbo’ya yatırım yaptığını duyuran şirket, ilk olarak Tinder’dan başlayacak. Akabinde diğer servislerine de sabıka kaydı sorgulama özelliğini dağıtmaya başlayacak.

Garbo desteğiyle Tinder daha güvenli olacak

Tinder aracılığıyla sohbet edilen kişilerin gerçekte nasıl bir insan olduğu artık çok daha belirgin hale geliyor. Garbo desteği sayesinde platform, eşleştirilen kişilerin tutuklama kayıtları, taciz ya da şiddet geçmişi gibi ayrıntılarını inceleyebilecek. Böylelikle potansiyel tehlikelere karşı kullanıcılar belirli ölçüde korunmuş olacak. En azından uygulama bu konuda kullanıcısını uyarmış uyaracak. Elbette karanlık bir sicile sahip kişilerle iletişimini devam ettirmek yine kullanıcılara kalacak.

Tinder

Tinder güvenlik odaklı yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

Ancak Garbo bazı suçları herkese açmayacak. Kuruluş geçtiğimiz ay yayınladığı blog gönderisinde, üzerinde uyuşturucu bulundurma suçlamalarının kamuoyuna yansımayacağını dile getirmişti. “Eşitliğe karşı aktif bir duruş” sloganıyla paylaşılan bu ayrıcalıkta, siyahilerin beyaz bireylere kıyasla bu konularda daha fazla suçlamaya maruz kaldığına atıfta bulunuyor. Bunun dışında Garbo’da trafik ihlalleri de yine herkes tarafından görüntülenemeyecek.

Tinder’ın sabıka kaydı özelliği ücretli yayınlanacak

Garbo yeniliği birçok Tinder kullanıcısında heyecan yaratsa da bu özelliğin ücretli olarak sunulacağı öğrenildi. Fakat Match şirketi, herkesin bu fonksiyondan yararlanabilmesi için uygun bir fiyat belirleyecek. Yine de bunun bir abonelik paketiyle birlikte mi sunulacağı, yoksa ekstra bir özellik olarak mı satılacağı şimdilik belirsizliğini koruyor.

Tinder’ın Garbo özelliği çok yakında test edilmeye başlanacak. Geliştirici ekip ilerleyen vadelerde ana şirketin diğer uygulamalarına da Garbo’yu entegre edecek. Yani yakında OkCupid, Hinge ve Match‘de de sicil kaydı görüntülemesi yapmak mümkün olacak.

Son olarak hatırlatmakta yarar var, Tinder yeni özelliğiyle birlikte kullanıcı verilerini Garbo ile paylaşmayacak. En azından açıklanan göre, platform kullanıcı gizliliğini ön planda tutmaya devam edecek.
yazarEfrahim Aslan

1998 yılında İzmir'de doğdu. Çeşitli dergilerde karikatür ve yazıları yayımlandı. Teknoloji sitelerinde ise freelancer olarak editörlük yaptı. Şimdi teknoloji editörlüğüne SDN'de devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
27 gün önce

Ya onlar önce uygulamayı fake hesaplardan ***** sabıka geçmişine bakarlar.

" Tinder sabıka kaydı görüntüleme özelliği alıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tinder sabıka kaydı görüntüleme özelliği alıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tinder sabıka kaydı görüntüleme özelliği alıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme! Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme!
  2. 2 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar! 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar!
  3. 3 Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme
  4. 4 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme
  5. 5 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  6. 6 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  7. 7 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  8. 8 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  9. 9 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  10. 10 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor