Okunma

Tinder, transseksüeller için güncelleme yayınladı


15 Kasım 2016 Salı 19:30
Tinder, transseksüeller için güncelleme yayınladı

ABD’de transseksüel haklarının durumu karışıkken Tinder, transseksüellerin aşkı bulmasını kolaylaştırmak için bir adım attı.

Yayınlanan yeni güncellemede Tinder kullanıcıları, kadın ve erkek cinsiyet seçeneklerinin yanında şimdi profillerine trans erkek, trans kadın veya transcinsiyet gibi seçenekler ekleyebilecekler.

35’ten fazla cinsiyet seçeneği eklendi

35’ten fazla seçeneğin arasında “cinsiyet akışkan”, “iki ruhlu”, “pancinsiyet” veya “hiçbiri” gibi seçenekler bulunmakta. Şirketin açıklamasına göre eğer kullanıcılar kendisine uygun olan seçeneği bulamıyorsa; kendi tercihine en yakın olan seçeneği seçebilecek.

16-11/15/screenshot-3.png

Tinder CEO’su Sean Rad, amaçlarının transseksüeller ve cinsiyetlerini onaylamayan kullanıcılara daha iyi bir Tinder deneyimi sunmak istediklerini söyledi.

Bakalım Tinder’ın bu hamlesiyle ilgili geri dönüşler nasıl olacak.

::Tinder’ın yeni güncellemesi hakkında ne düşünüyorsunuz ?
yazarEge Canko

En yeni teknoloji cihazlarıyla ilgilenen Doğuş Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunu Ege, modüler teknoloji cihazlarını da yakından takip ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

16 yorum - “Tinder, transseksüeller için güncelleme yayınladı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Aynen katılıyorum. Cinsiyet kimliğiyle cinsel kimlik farklı şeylerdir. Fakat transseksüel seçeneği cinsiyet tanımına giriyor zaten

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bekledigim hsber

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Ne çok homofobik varmış.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  İki kafası olan, 3 kolu olan insanlar doğuyorlar. Bunlarıda Allah yaratıyor. Peki bu normal bir durummudur? Birgün çift başlı doğan insanların sayısı artar ve toplum buna ayak uydurabilir ama bu normal olmuş olmaz.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Dünya sağlık örgütü transeksüelliği kabul etti diye artık normalmi kabul edeceğiz. Homofobi değilik, fakat ana rahminde iki çeşit cinsiyet oluşur. Kadın ve erkek. Allahın taktiri göz ile görülebiliyor. Başka bir tercih anormalliktir. Sosyal toplumların değerleri zamanla değişebilir ama bu göz ile görülebilen bir gerçeği ortadan kaldırmaz. Tedavi üzerine kafa yorulmalıdır

 6. SDN Okuru dedi ki:

  gay seçeneği yok mu bu 35 seçenek arasında? olsaydı kullanılabilirdi ama eğer yoksa! vahim bir hata!

 7. SDN Okuru dedi ki:

  turk insanlari kitap okumali kendini gelistirmeli. tum bilim dunyasinin kabul ettigini kabul etmiyosunuz hala kafanizda sacma seyler. sadece din kitabi okumakla egitim olmaz

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Aynen Gay seçeneği olsa ben de kullanırdım.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Gay secenegi olsa bende kullanirdim

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Bu bir anormalliktir. Normal olarak görülmesi hatadır. Tedavi seçenekleri üzerinde durmak gerekir. Ya kadın olmalıdır ya erkek kalmalıdır. Mutlak doğru budur. Allah yardım etsin. Zor bir sınav.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Cinsiyetten ziyade cinsel kimlik bunlar. Hala iki ayrı cinsiyet var zaten.

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Eskiden erken ve kadın vardı. Şimdi 35 ten fazla cinsiyet var yuh.

" Tinder, transseksüeller için güncelleme yayınladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tinder, transseksüeller için güncelleme yayınladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tinder, transseksüeller için güncelleme yayınladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "