Okunma

Saat Kaçı Gösteriyor?


27 Kasım 2010 Cumartesi 09:30
Saat Kaçı Gösteriyor?

Hemen herkesin gözde aksesuarlarından biri olan kol saatleri için çok farklı tasarımlar yapılıyor.

Bazı tasarımlarda tamamen şıklık üzerine odaklanılmışken, bazı tasarımlar ise enteresanlıklarıyla dikkat çekiyor. (Bilim Kurguyu Gerçek Yapan Ürünler)

Tokyoflash adlı bir saat üreticisinin son tasarımı olan Kisai RPM de ikinci kategoriye girmeyi hakeden modellerden biri.

Çok şık bir tasarıma sahip olan kol saatini ilginç kılan şey ise saatleri gösterme şekli. Paslanmaz çelikten yapılmış olan siyah renkli modelden saati okumak biraz zor.

 

http://www.youtube.com/v/wd81Q7cmPd0?fs=1&hl=en_GB

 

Mavi LED’ler

Saati çalıştırdığınızda mavi LED ışıklardan oluşan iki adet çember ortaya çıkıyor. İç taraftaki çember saatleri, dış taraftaki ise dakikaları gösteriyor. Yanıp sönen ışıklar saati anlamayı sağlıyor.

Çemberler on ikişer adet bölüme ayrılmış durumda. Saatler, normal bir analog saatteki konumlarında bulunuyorlar.

Dakika çemberi ise beşer dakikalık bölümlere ayrılmış durumda. En üstte bulunan beş adet küçük ışık ise birer dakika anlamına geliyor.

Dakikayı anlamak için dış çemberdeki yanıp sönen kısmın yeri ile, üstteki küçük ışıkların sayısını toplamak gerekiyor.

Anlatması bir hayli zor olan 200 $’lık bu saatin nasıl çalıştığını videodan da izleyebilirsiniz.

 

:: Kisai RPM’den saati kolayca anlayabiliyor musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Saat Kaçı Gösteriyor?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    şık

" Saat Kaçı Gösteriyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Saat Kaçı Gösteriyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Saat Kaçı Gösteriyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "