Okunma

Torrent Kullanımı Zirvede


17 Nisan 2008 Perşembe 21:00
Torrent Kullanımı Zirvede
Yapılan araştırmalar, özellikle de ABD kaynaklı kurumların baskıları sonucu, tüm dünyada dosya paylaşımına karşı savaşın büyüdüğünü gösteriyor. Büyük paylaşım siteleri ve bunların sunucuları sık sık taşınmak zorunda kalıyor ve deyim yerindeyse, ülke ülke geziyor. Kapanmayan sunucular için hizmet ve altyapı sağlayıcı şirketler tehdit ediliyor. Bütün bunlar, kısmen de olsa işe yarar gibi görünüyor.

…Ama Artış Sürüyor

Bütün bu küresel mücadeleye rağmen, yapılan araştırmalara göre, BitTorrent sistemi kullanılarak yapılan paylaşımlarda %24‘lük bir artış söz konusu. Bu artış geçtiğimiz kasım ayından bu yana yaşanan bir değişim ve altı ayda dörtte bir oranında artan bu trafik, yılın sonuna kadar nereye varır, bilemiyoruz. Bu araştırmanın sadece BitTorrent sistemi üzerinde yapıldığını düşünürseniz, RapidShare veya artık eskisi kadar etkin olmasa da Gnutella benzeri kaynaklar daha ilginç sonuçlar verebilir, bakarsınız bir gün müzik çalara vergi de gelebilir. 🙂

Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net




yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Torrent Kullanımı Zirvede”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    İnternet özgürlüğü engellenemezki 😀

    forever torrent ,)…

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Forever Torrent :)…

" Torrent Kullanımı Zirvede konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Torrent Kullanımı Zirvede ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Torrent Kullanımı Zirvede ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "