Okunma

Toshiba Cepte Hız Devrimine Hazırlanıyor


15 Nisan 2009 Çarşamba 07:40
Toshiba Cepte Hız Devrimine Hazırlanıyor

Şimdiye kadar çok seferler bizden duymuşsunuzdur ama yine hatırlatmakta fayda var. Toshiba’nın TG01 adlı akıllı telefonu dünyanın en hızlı işlemciye sahip akıllı telefonu olma unvanını taşımaya hazırlanıyor. Üzerinde barındırdığı Snapdragon yongasetiyle 1GHz işlemci hızının yanı sıra zengin bağlantı seçeneklerini tek pakette sunan cihazın ve devamının bu yıl içinde piyasada olacağı belirtiliyor.


Toshiba’nın planlarının vaktinde ülkemize de yansımasını bekliyoruz

Bu fikre nereden mi kapıldık? Techblog’daki dostlarımız Toshiba’nın 2009-2010 yıllarına dair yol haritasının bulunduğu PowerPoint sunumuna ulaşmışlar. Sunumda TG serisinin temel karakteristik özelliklerinin yanı sıra devamında K01, K02 ve L01 olarak kodlanan cihazlarında bilgisi mevcut.

Kuvvetle muhtemel hepsi Windows Mobile 6.5 üzerinde çalışacak olan cihazların hepsinin telefon modülü içerip içermeyeceği, sadece internet cihazı olarak tasarlanıp tasarlanmadığı ise belirli değil. Örneğin L01 kod adlı ürünün 7 inç ekranı olması cep telefonunda gördüğümüz veya görmeyi arzuladığımız bir durum değil.


Sunumdan sızan netbook kıvamındaki akıllı telefonlar

Sunumda TG02’nin son çeyrekte sunulacağı ve su geçirmez olacağı belirtiliyor. TG03 ise bundan biraz daha sonra çıkacak ve 5 megapiksel kamera ile 5.1 kanal ses sistemine sahip olacak. Cihazlar hakkında bilgi ve resim buldukça sizinle paylaşamaya devam etmeyi umuyoruz.

:: İlk bilgisayarınız kaç MHz işlemciye sahipti?

 
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Toshiba Cepte Hız Devrimine Hazırlanıyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    İlk Bilgisayarım 80286 işlemcisiyle ortalığı kasup kavuran bi makinaydı 6mhz işlemci hızı gel gelelim teknolojinin geldiği yere arkadaş…

" Toshiba Cepte Hız Devrimine Hazırlanıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Toshiba Cepte Hız Devrimine Hazırlanıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Toshiba Cepte Hız Devrimine Hazırlanıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "