Okunma

Toshiba CES 2013’e TransferJet ile Geliyor


28 Aralık 2012 Cuma 13:00
Toshiba CES 2013’e TransferJet ile Geliyor

8-11 Ocak tarihleri arasında Las Vegas‘da düzenlenecek CES 2013 etkinliğinde, bir çok yeni ürün kullanıcıların karşısına çıkacak. Toshiba ise henüz tasarım aşamasında olan TransferJet teknolojisine sahip, SDHC hafıza kartlarını tüketicilerin beğenisine sunacak. 

Henüz tasarım aşamasındaki SDHC kartlarında da yer alacak TransferJet teknolojisi, yakın mesafede yüksek hızlı veri aktarımı sunuyor.

Bu yönüyle NFC teknolojisine benzetebileceğimiz bu teknoloji, saniyede 424 kbit veri aktarımı sağlayan NFCteknolojisine karşın saniyede 560 Mbit‘e kadar veri aktarım hızı sunuyor ama bu teknoloji elektronik ödeme, kimlik doğrulama, yetkilendirme gibi alanlarda kullanılan NFC‘nin aksine hızlı dosya aktarımı ya da veri eşzamanlama gibi alanlarda kullanılabiliyor. 

     

Toshiba bu kartların üretimine geçtiği zaman bu kartların kullanıldığı fotoğraf makineleri ve bilgisayarlar ile birlikteTransferJet teknolojisinin kullanımı da yaygınlaşacaktır ama şuan bu teknolojinin çok fazla kullanımı olmadığını belirtelim.

:: TransferJet teknolojisi günlük hayatta ne kadar kullanım kolaylığı sağlar ?
yazarBerkay Tutal

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde makina mühendisliği eğitimini sürdüren Berkay, teknolojinin hemen her alanını takip ederken, özellikle mobil ve giyilebilir cihazlarla beraber Apple'ın ürünlerine ayrı bir ilgi besliyor
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Toshiba CES 2013’e TransferJet ile Geliyor”

  1. lokman686868 dedi ki:

    daha beta aşaması bile denilebilir ama benim fikrime göre Nfc ve toshibanın bu yaptıgı biraz ayrı kategoride yer alıyor ne kadar benzetsekte İyi okursak yazılardan ben onu anlıyorum

  2. orcnd dedi ki:

    560mbit müthiş bir hız. bu teknolojinin mutlaka modüler bir cihaz olarak sunulması gerekli. örneğin usb belleklerde mutlaka yer almalı.

" Toshiba CES 2013’e TransferJet ile Geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Toshiba CES 2013’e TransferJet ile Geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Toshiba CES 2013’e TransferJet ile Geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "