Okunma

Toshiba, Foxconn’u saf dışında tutmak istiyor!


14 Nisan 2017 Cuma 08:00
Toshiba, Foxconn’u saf dışında tutmak istiyor!

Dünyanın en büyük ikinci bellek yongası sağlayıcısı olan Toshiba‘nın, 9 milyar dolarlık zararın ardından bellek yongası bölümünü satmaya karar verdiğini ve Foxconn’un bunun için teklif sunduğunu sizlere duyurmuştuk

Bloomberg uzmanları tarafından elde edilen bilgilere göre Toshiba, en yüksek teklifi sunmuş olmasına rağmen bellek yongası departmanını Foxconn‘a satmak istemiyor.

Toshiba, devlet desteği ile finansal sorunlarını çözemiyor!

Japonya ve ABD hükümetlerinin tavrı nedeniyle Toshiba’nın Foxconn’u reddetmek istediğini belirten uzmanlar, bu düşüncenin altında Apple’ın üretim ortağı olmasının önemli bir etken olmadığını belirtiyorlar.

17-04/14/20916-23333-toshiba-memory-l.jpg

Toshiba’nın bunun yerine başka bir Apple tedarikçisi olan ABD’li çip üreticisi Broadcom‘un 18 milyar dolarlık teklifini değerlendirdiğini belirten uzmanlar, Japon hükümetinin Toshiba’ya ciddi bir destek sunmadığını belirtiyor.

Zira, Japonya yönetimi bazı yerli şirket ile yaptığı görüşme sonucunda Toshiba’ya sadece 4.6 milyar dolar gibi diğer tekliflerin aksine oldukça düşük bir rakam sunuyor.

Tüm bunların içeriden elde edilen bilgiler olduğunu ve henüz nihai kararın verilmediğini hatırlatmakta fayda var. Mayıs ayının ortasına doğru ikinci teklif turu ile birlikte konunun netlik kazanacağı düşünülüyor.

:: Sizce, Toshiba finansal krizden kurtulabilecek mi?
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Toshiba, Foxconn’u saf dışında tutmak istiyor!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Vestel kar mı yapıyo Bı bakın. Vestel in boyu yetmez onu almaya. Vestel 1mılyar dolar bile degil değeri

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Samsung niye alsin laa adamlar zaten dev gereksiz bir yatirim onun yerine arge yapar tokatlar

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Samsung mahveder

 4. SDN Okuru dedi ki:

  4,6 milyar dolar çok düşükmüş

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Bence türkiye den bir firmanın kaçırmaması gerekir vestel satın alabilse kendi belleğini üretir.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Samsung satın alsın.

" Toshiba, Foxconn’u saf dışında tutmak istiyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Toshiba, Foxconn’u saf dışında tutmak istiyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Toshiba, Foxconn’u saf dışında tutmak istiyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "