Okunma

Toshiba’dan Yakıt Hücreleri


07 Ekim 2008 Salı 22:53
Toshiba’dan Yakıt Hücreleri

Metanol yakarak elektrik elde etme fikri uzun süredir üzerinde çalışılan bir fikir ve görünüşe göre Toshiba diğer üreticilerden erken davranacak. Her ne kadar Toshiba metanolle çalışan yakıt hücresi ürününün ilk hangi elektronik aygıtla geleceği konusunda yorum yapmasa da geçtiğimiz günlerde Japonya’da yapılan Ceatek fuarında görücüye bir tane yakıt hücreli cep telefonunun çıkartıldığını hatırlamakta fayda var.

Tarih konusunda açıklama yapan Toshiba ise aralığı biraz geniş tutmuş durumda. 31 Mart‘ta son bulacak Toshiba mali yılı içinde ürünün piyasaya sürüleceği belirtiliyor.

          :: Peki ülkelerde bu patlaması diğer pillere göre daha muhtemel pillere izin verilecek mi?

Bilgi için: Toshiba
Yazan: Berkin Bozdoğan
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Toshiba’dan Yakıt Hücreleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Toshiba’dan Yakıt Hücreleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Toshiba’dan Yakıt Hücreleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "