Okunma

Toshiba Louvre Müzesi’ni Aydınlatacak


08 Aralık 2011 Perşembe 15:47
Toshiba Louvre Müzesi’ni Aydınlatacak

Dün Toshiba, dünyanın en ünlü sanat müzesi olan Louvre Müzesi’nin dış cephesinin, Toshiba’nın yeni LED aydınlatma ile aydınlatılmasını kutlamak amacıyla aydınlatma töreni düzenledi.

Aydınlatma töreni, Toshiba Şirketi Başkanı Norio Sasaki ve Louvre Müzesi Direktörü Henri Loyrette’in ve bir çok misafirin katılımıyla dün akşam Louvre’da gerçekleştirildi.

Toshiba’nın töreni, sonradan 4500 yüksek enerjili ksenon lambasıyla tamamen değiştirilecek olan 3200 armatürden 350’sinin açılmasını kapsadı. Napolyon Mahkemesi’nin geriye kalan cepheleri nisan 2012’de tamamlanacak ve 2013’te avlu tamamlanacaktır.

Aydınlatma tamamlandığında, çevre dostu LED’ler dış cephe aydınlatmasının yıllık enerji tüketimini %73 oranında, 392,000’den 105,000 vat saate azaltacaktır. Toplam 5 milyon Euro bütçe ile tamamlanacak projede Toshiba dünya mirasını ve çevreyi koruma amaçlı üzerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmenin gururunu yaşamaktadır.

Dünyanın en ünlü yapılarından biri olan Louvre Sarayı, içsel güzelliğini ortaya çıkaracak, ambiyansa zarar vermeyecek ve dikkatleri yapının üzerine çekecek bir şekilde aydınlatılması gerektiğinin bilince ile Toshiba, bilhassa fiziki aydınlatma armatürü söz konusu olduğunda dikkat ederek uzman kadrosu ile çalıştı.

Louvre ile işbirliği halinde olan, Toshiba’nın aydınlatma mühendisleri, Piramidi ve saray duvarlarını da en iyi şekilde aydınlatmak için uzun huzmeli lambalar dahil olmak üzere 6 seri ve 10 model aydınlatma armatürünü özel olarak  geliştirip saraya kurdular.

Dünyanın öncü eko şirketlerinden olan Toshiba Grubu, dünya ile uyumlu hayat tarzlarını teşvik etme ve değer yaratmada ileriye dönük bir yaklaşımı benimsemektedir.

Bu ilkeye bağlı olarak, şirket genel akkor lambası üretimini mart 2010’da durdurmuştur. Toshiba küresel ısınmayı azaltarak ve kaynakları etkili kullanarak, çevre bilinci hareketini desteklemektedir.
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Toshiba Louvre Müzesi’ni Aydınlatacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Toshiba Louvre Müzesi’ni Aydınlatacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Toshiba Louvre Müzesi’ni Aydınlatacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "