Okunma

Toshiba, Vestel’e yâr olmadı


20 Kasım 2017 Pazartesi 12:02
Toshiba, Vestel’e yâr olmadı

Toshiba, TV bölümünü bir Çin şirketi olan Hisense firmasına sattığını duyurdu. Bildiğiniz gibi şirketin TV bölümünü almak isteyenler arasında yerli üreticimiz Vestel de vardı.

Resmi duyurunun açıklanmasında sonra Vestel, KAP’a özel durum açıklamasında bulundu ve satışın bir başka şirkete gerçekleştirildiğini açıkladı

Toshiba TV bölümü artık Hisense’in 

113 milyon dolarlık anlaşma ile şirketin TV bölümü artık Hisense çatısı altında yoluna devam edecek. Gelen raporlar şirketin bu satış sonrası nükleer iş alanındaki kayıplarını telafi etmek için kullanacağı yönünde. Bu arada Avrupa’da şirketin TV modellerini Vestel’in sattığını da belirtmemizde fayda var.

Toshiba Highsense

Bu arada TV bölümünü satan ilk Japon teknoloji şirketi de Toshiba değil. Geçtiğimiz yıl Sharp, 3.5 milyar dolarlık bir anlaşma ile Tayvan merkezli elektronik üreticisi Foxconn‘a satılmıştı.  Bakalım bu satın alım sonrası TV modellerinde herhangi bir yenilik veya satış stratejisinde bir farklılık görebilecek miyiz. Şirketin sadece TV değil diğer birimlerindeki birçok ürünü de, uzun zamandır ülkemizde resmi olarak satılmıyor. Ancak tabii ki global olarak ürün grupları durmaya devam ediyor.

:: Bu satın alım ile ilgili ne düşünüyorsunuz?
yazarKerem Enginar

Özellikle akıllı telefonlar olmak üzere uzun süredir en yeni mobil ürünleri inceleyen Kerem, bunun yanı sıra donanım ürünleriyle de ilgileniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Toshiba, Vestel’e yâr olmadı”

  1. Oğuz dedi ki:

    Birçok farklı marka laptop kullanma imkanım oldu. Ama 7 yıl önce aldığım ilk laptop olan toshiba laptop hala canavar gibi. Gerçekten de Toshiba’nın küçülmesi teknoloji dünyası için büyük kayıp.

" Toshiba, Vestel’e yâr olmadı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Toshiba, Vestel’e yâr olmadı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Toshiba, Vestel’e yâr olmadı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "