Okunma

Toshiba’dan 3D Yatırımı


27 Eylül 2010 Pazartesi 11:09
Toshiba’dan 3D Yatırımı

Toshiba yaptığı açıklamayla, dizüstü bilgisayarlarındaki Güncellenen notebook modelleri, Blu-ray 3D diskleri destekleyecek ve HDMI aracılığıyla 3D film verilerini 3D televizyonlara aktarabilecek.

Satellite A665 ise, HD 3D ekran ile sunulacak. Buna ek olarak, her iki notebook da 2D fimlere yepyeni bir boyut katacak 2D’den 3D’ye dönüştürme özelliğine sahip. Güncellenen Qosmio F60 ve Satellite A665 3D modelleri, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da 2010 yılının dördüncü çeyreğinde satışa sunulacak.

 

Hem Qosmio F60, hem de Satellite A665 3D modellerinde yeni Toshiba Video Player 3D bulunuyor. Toshiba kullanıcılarına özel bu yazılım uygulaması, 2D DVD’leri karmaşık algoritmalar kullanarak 3D’ye çeviriyor. Satellite A665 modelinde, dönüştürülen 3D içerikler notebook’un 120Hz HD 3D-özellikli ekranında seyredilebiliyor.

 

 

 

Qosmio F60 ve Satellite A665 modelleri HDMI arayüzleri sayesinde 3D içeriği işleyebiliyorlar. Bu da 3D içeriğin direkt olarak 3D televizyona aktarılmasına imkan veriyor. Aktarılan 3D içeriğin, Blu-ray 3D Disc  veya standard bir DVD’nin ya da ev kamerası çekiminin 2D’den 3D ye dönüştürülmüş hali olması farketmeksizin görüntülenebiliyor.

3D TV’lerde Neler Değişecek?

3D televizon uyumlu aktif örtücü gözlükler sayesinde kullanıcılar 3D özellikli televizyonlarının büyük ekranında, kendilerini 3D dünyasının gerçekçi görüntülerine bırakabilecekler.

 

Satellite A665 3D modeli HDMI aracılığıyla 3D oyun verisi aktarmayı da destekliyor. Böylelikle oyun meraklıları arkadaşları veya aileleri ile birlikte, dahili LED arka ışıklandırmalı (120Hz) 39.6cm (15.6″) TruBrite HD 3D ekranda veya 3D televizyonlarının büyük ekranında yepyeni bir oyun deneyimi yaşamanın keyfini çıkarabilecekler.

Hali hazırda Satellite A665 3D modeline sahip tüm kullanıcıların 3D özelliklerinden faydalanabilmeleri için cihazlar yazılım yüklenerek güncelleştirilebilecek.

:: Daha önce hiç 3D destekli bir oyunu denediniz mi? Sizce bu teknoloji vazgeçilmez olabilir mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Toshiba’dan 3D Yatırımı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Toshiba’dan 3D Yatırımı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Toshiba’dan 3D Yatırımı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "