Okunma

Toshiba’dan 5TB Harici Sabit Sürücü!


21 Mart 2014 Cuma 11:40
Toshiba’dan 5TB Harici Sabit Sürücü!

Yeni 4 TB ve 5 TB kapasiteli modeller, en yüksek kapasiteyi ve en üst düzey performansı sunarak Toshiba’nın sabit disk sürücü (HDD) serisini tamamlıyorlar. HDD’nin dahili USB 3.0 arayüzü ve önceki nesil USB 2.0 ile uyumlu olması büyük dosyaların aktarım performansını gözle görülür şekilde arttırıyor ve yedekleme için bekleme süresini en aza indiriyor.

Sürekli genişleyen dijital yaşam biçimimizden dolayı, her geçen gün daha fazla insanın -banka şifreleri, kişisel e-postalar, fotoğraflar ve filmler gibi önemli bilgilerini- depolamak ve korumak konusunda elektronik cihazlarından beklentileri artırıyor. Ancak yakın zamanda yürütülen bir araştırma, her gün 2.000 adet notebook’un çalındığını veya kaybolduğunu ve kullanıcı hatalarından dolayı %32 veri kaybı yaşandığını ortaya çıkardı. Bu da önemli bilgilerin yedeklenmesinin ne kadar gerekli olduğunu gözler önüne seriyor.

STOR.E Canvio Masaüstü Harici Sabit Sürücü, yedekleme sürecinin son derece hızlı ve kolay olması için ön yüklemesi yapılmış yazılım ile beraber sunuluyor. Dahili NTI® Backup Now EZ™ yazılımı sistemi tarıyor ve bilgisayarınız için en iyi kapsama önerisinde bulunuyor. Kullanıcılar belge ya da dosyaları STOR.E Canvio Masaüstü Harici Sabit Sürücü üzerine yedekleme veya bilgisayara kaydedilen her şeyin yedeğini alma seçeneğine sahipler. Ayrıca kullanıcılar, şifre koruma özelliğini kullanarak önemli verilerini güven altında tutabiliyor ve yetkisiz girişlerden koruyabiliyor, böylece güvenliği daha ileri düzeye taşıyabiliyorlar.

Geri getirme tuşuyla verilerinizi geri kazanın

STOR.E Canvio, Drive Space Alert/Sürücü Alanı Uyarısı özelliği ile kullanıcıların verilerini daha iyi yönetebilmelerine imkan veriyor. Bu yeni eklenen özellik, sürücünün dolmaya yakınlaştığını ve veri temizliği yapılması gerektiğini bildiriyor. Sürücü ayrıca yedeklenecek dosya türü ve ne kadar sıklıkta yedekleneceği gibi yedekleme tercihlerini de kişiselleştirebilmeyi sağlıyor.

İstenmeyen bir durumda kullanıcı geri getirme tuşuna basarak herhangi bir belge veya dosyayı anında geri kazanabiliyor. Daha da fazlası, doğrudan STOR.E Canvio Masaüstü Harici Sabit Sürücü üzerinden çalıştırıldığında bilgisayarınıza kayıtlı tüm dosyalar yeniden geri kazanılıyor. Toshiba süreci çok daha kolaylaştıran sistem bakım CD/DVD’si yazma özelliğini de ekledi.

:: Toshiba’nın yeni ürününü beğendiniz mi?
yazarAli Aydoğdu

Yıllardır SDN Forum'da yöneticilik yapan Ali, artık teknoloji dünyasındaki son dakika gelişmeleriyle de sizlerle olacak.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Toshiba’dan 5TB Harici Sabit Sürücü!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    oy oy oy süpermiş Toshiba hep masraf çıkarıyor abi yaaaa…bunu da almak lazım

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Fiyatı ne olur ki?

" Toshiba’dan 5TB Harici Sabit Sürücü! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Toshiba’dan 5TB Harici Sabit Sürücü! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Toshiba’dan 5TB Harici Sabit Sürücü! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "