Okunma

Toshiba’dan Dijital Kiosk’lar Geliyor


23 Ocak 2014 Perşembe 07:00
Toshiba’dan Dijital Kiosk’lar Geliyor

Bunlar içerisinde öne çıkan ise; TransferJet™, NFC ve Qi™ kablosuz şarj teknolojilerini bir araya getiren bir gösterinin sergileneceği “Dijital Kiosk” olacak. Bu gösteride, HD video dahil olmak üzere, zengin dijital içeriğin akıllı telefon gibi bir mobil cihazda süratli bir şekilde satın alınması ve bu cihaza yüklenmesi örneği sergilenecek.

Standın diğer bölümlerinde; otomotiv, endüstriyel, multimedya, telekom, akıllı topluluklar, ağ, ev aletleri ve tüketici aygıtları gibi alanlarda uygulama geliştirmeyi hızlandırmaya yardımcı olacak çözümler yer alacaktır.

Toshiba‘nın Dijital Kiosk’u, gelişmekte olan çeşitli kablosuz teknolojilerin, yeni hizmetler sunmak için birlikte nasıl çalışabildiğini gösteren komple bir konsept sistem. Yekpare plastik ünite, akıllı telefon şarjı veya kablosuz bağlantı için tablalı LCD ekran ve durum LED‘lerini içermektedir.

Çalıştırmak için; kullanıcı akıllı telefonundaki kiosk uygulamasının simgesine dokunur, Kiosk ekranı vasıtasıyla mevcut video içeriklerini görüntüler ve satın almaya karar verirse, Purchase (Satın Al) düğmesine dokunur ve akıllı telefonunu Kiosk üzerinde yer alan tablaya yerleştirir. Böylece NFC kimlik doğrulama ve ödeme süreci başlar ve tamamlandığında içerik TransferJet ile 560Mpbs’ye varan hızda telefona indirilebilir. Telefonlar, Toshiba USB TransferJet dongle ile donatılmıştır. Kullanıcıların ayrıca telefonu tabla üzerinde kablosuz olarak şarj etme seçenekleri vardır.

Toshiba standının diğer bölümleri SD kartlar, USB flash bellekler, gömülü NAND, katı hal sürücüleri (SSD) ve hard diskler (HDD) de dahil olmak üzere NAND-tabanlı depolama teknolojileri; İleri Sürücü Destek Sistemi (ADAS) ve gösterge paneli için otomotiv çözümleri; yüksek performanslı düşük güç tüketimli ARM-tabanlı MCU’lar dahil olmak üzere mikrodenetleyicilere odaklanmaktadır.

Dijital Kiosk’a ek olarak kablosuz ürünler, başlangıç kiti ile bilrlikte Toshiba’nın en yeni Bluetooth 4.0 cihazlarını içerecektir. Mobil çevresel cihazlar, endüstriyel uygulamalar için CMOS sensörler ve AppLite uygulama işlemcisi de ayrıca yer alacaktır.

:: Toshiba’nın Dijital Kiosk’u sektöre yeni bir soluk getirir mi?
yazarAli Aydoğdu

Yıllardır SDN Forum'da yöneticilik yapan Ali, artık teknoloji dünyasındaki son dakika gelişmeleriyle de sizlerle olacak.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Toshiba’dan Dijital Kiosk’lar Geliyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Türkiyeye ğelmesine 30 sene varr

" Toshiba’dan Dijital Kiosk’lar Geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Toshiba’dan Dijital Kiosk’lar Geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Toshiba’dan Dijital Kiosk’lar Geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "