Okunma

Toshiba’dan Gözlüksüz 3D Laptop


05 Ocak 2011 Çarşamba 14:30
Toshiba’dan Gözlüksüz 3D Laptop

3D görüntü teknolojisinde atılacak bir sonraki adımın gözlüksüz modeller olduğunu söylemek için kahin olmaya gerek yok.

Üç boyutlu görüntüleri hayatımıza sokmaya çalışan firmalar, bir sonraki adımı bir an önce atabilmek için yoğun bir şekilde çalışıyorlar. (Toshiba’nın Gözlüksüz 3D TV’leri)

Bunun ilk örnekleri de yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Daha önce gözlüksüz olarak çalışan 3D televizyon modellerini tanıtmış olan Toshiba, CES 2011’de de bu özelliğe sahip bir dizüstü bilgisayar tanıttı.

3D etkinin her açıdan görülebilmesi için özel bir teknoloji kullanılmış

Gözleri Takip Ediyor

Firmanın üst seviye Qosmio serisine dahil olan modelde her açıdan bakıldığında üç boyut etkisi yaratılmasını sağlayan bir teknoloji kullanılıyor.

Cihazda, izleyicinin gözlerini takip eden iki adet 3D LCD ekran bulunuyor. Bu sayede açı değiştirildiğinde bile 3D görüntünün bozulmaması hedefleniyor.

Toshiba’nın sergilediği bu ürünün piyasaya çıkıp çıkmayacağı ve çıkarsa ne zaman çıkacağı konusunda ise bir bilgi yok.

:: Gözlük gerektirmeyen 3D ekranlar sizce yaygınlaşabilir mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Toshiba’dan Gözlüksüz 3D Laptop”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    gozluksuz oluyo da noluyo yeaa?

" Toshiba’dan Gözlüksüz 3D Laptop konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Toshiba’dan Gözlüksüz 3D Laptop ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Toshiba’dan Gözlüksüz 3D Laptop ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "