Okunma

Toshiba’dan Kendini Şifreleyen Disk


17 Nisan 2009 Cuma 23:29
Toshiba’dan Kendini Şifreleyen Disk

Toshiba tarafından duyurulan yeni disk ailesi, kullanıcılara en üst düzeyde güvenlik sunuyor. Trusted Computing Group tarafından yayınlanan en yeni standartlara uyan biçimde üretilecek olan diskler, veriyi diske yazılma anında kendilerine özel algoritmalarla ve TPM (güvenilir platfom modülü) desteğiyle şifreleyecek. Dolayısıyla disklerin okunması ve yazılması sırasında herhangi bir performans kaybı yaşanmayacak.

Çıkış Tarihi

Şu sıralarda işten çıkartmalar sebebiyle zor günler geçiren Toshiba, bu yeni sabit disklerini bu sene içinde piyasaya sürmeyecek. Ürünlerin rafa çıkma zamanları 2010 yılı olarak tasarlanıyor.

:: Peki dizüstü bilgisayar bozulunca verilere ne oluyor?

Bilgi için: Toshiba
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Toshiba’dan Kendini Şifreleyen Disk konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Toshiba’dan Kendini Şifreleyen Disk ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Toshiba’dan Kendini Şifreleyen Disk ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "