Okunma

Toshiba’dan Özel 3D TV


04 Mart 2010 Perşembe 13:20
Toshiba’dan Özel 3D TV

Giderek eğlence dünyasının önemli bir parçası olan 3D teknolojisini evlerimize sokmak için tüm teknoloji firmaları seferber oldu. Bu çalışmalarında her firma kendi için ayrı bir üç boyutlu görüntü teknolojisi seçmişti.  Toshiba ise HD kalitesi ve 3D içeriği sağlayabilen REGZA LCD TV‘lerinin geliştirilmesi için  RealD formatından destek aldı. 

Bu anlaşmayla birlikte iki firma hem telvizyonların hem de tüm keramete sahip olan üç boyutlu özel gözlüklerin gelişimi konusunda birlikte çalışacaklar.

 

 

HD 3D için özel gözlük geliştiriyorlar

Toshiba CEO‘su Michael V. Lewis RealD formatını seçmelerinin en büyük nedenin firmanın HD 3D konusunda sahip olduğu bilgiden kaynaklandığını açıkladı.

Sol göz ve sağ göz üç boyutlu imaj akışını üç boyutlu olmasını sağlayabilen görüntüleme tipine (LCD ya da Plazma) HD 3D kanalı içerisine çoklayan yan yana üç boyutlu formatın özel tescilli bir versiyonudur.

RealD formatı, kablo, uydu, paket yayın ya da internet ile sağlanan yüksek kalitede üç boyutlu görüntü için günümüz HD altyapısına uygun hale getirerek  tescilli bir filtre teknolojisi kullanıyor.

:: Evinizde bu teknolojiye sahip televizyonlar kullanmak istiyor musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Toshiba’dan Özel 3D TV”

  1. kekibe dedi ki:

    3D içeren ilk yayın sanırım ilk olarak Premier Leauge maçlarında kullanılmıştı.

" Toshiba’dan Özel 3D TV konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Toshiba’dan Özel 3D TV ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Toshiba’dan Özel 3D TV ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "