Okunma

Toyota’dan Sürücüsüz Araç Açıklaması!


08 Ekim 2015 Perşembe 05:00
Toyota’dan Sürücüsüz Araç Açıklaması!

Sürücüsüz yani otonom araçlarla ilgili çalışmalar, artmaya devam ediyor. Birçok farklı otomobil üreticisi, otonom araç teknolojilerine yatırımlarını arttırmaya başladı.

Bu markalardan son olanı ise, Toyota ismi olacağa benziyor!

Toyota, otonom araç üretecek!

Teknolojinin gelişmesi, en büyük etkiyi otomobil alanında gösterecek gibi görünüyor. Zira otonom yani sürücüsüz araçların gerçek hayata uygulanması, uzun yıllardır süregelen kullanımı da değiştirecek.

Bir zamanların bilim-kurgu görüntüleri, Toyota’nın yaptığı açıklamaya göre 2020 yılında iyiden iyiye gerçek olacak. Aslında bilindiği gibi Toyota, markasına bağlı Lexus GS isimli otomobilleri ile, otonom araç kategorisinde varlığını gösteriyor.

15-10/08/news_1-toyota-surucusuz-otonom-arac-uretecek-2015-sdn-garaj.jpg

Ancak doğrudan Toyota adını taşıyan bir sürücüsüz araç bulunmuyor. Yakın bir zamanda, doğrudan Toyota’nın verdiği bilgilere göre, 2020 yılında Toyota markasını taşıyan otonom araçlar kendini gösterecek.

Toyota’nın neden 2020 yılını işaret ettiği ise, rakiplerinin çalışmaları ve devletlerin trafik düzenleme çalışmaları ile örtüşüyor. Zira otonom araçlar sadece araç olarak değil, trafik olarak da birçok radikal değişimi beraberinde getirecek.

Bu yüzden trafik kavramı da otonom araçlarla, farklı bir boyut kazanacak. Şu an için Toyota’nın yaptığı bu otonom araç açıklaması ile ilgili, herhangi başka bir detay bulunmuyor. Yani Toyota hangi modellerini otonom kategoriye açacak veya bu araçlar sadece konsept mi olarak kalacak, ne yazık ki henüz bilinmiyor.

:: Toyota tarafından açıklanan bu otonom modellerin geleceği haberi ile ilgili, siz ne düşünüyorsunuz? Sizce otonom araçlar, geleceğin trafiğini mi oluşturacak?
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Toyota’dan Sürücüsüz Araç Açıklaması!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Toyota deyip, volvo görseli koymak

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Guzel geliyorlar tr dr kendi malini gelistirmeli…

 3. SDN Okuru dedi ki:

  türk markası yaratmanın tam zamanı. gençler bir el atın olaya.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  ne zaman ki otonom araçlar trafikte artar o oranda da kazalar azalır

 5. SDN Okuru dedi ki:

  toyota haberine volvo imajı koymanız ayrı bir durum olmuş 🙂

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Telefonum Sony, arabam Yaris… Japon candır…

" Toyota’dan Sürücüsüz Araç Açıklaması! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Toyota’dan Sürücüsüz Araç Açıklaması! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Toyota’dan Sürücüsüz Araç Açıklaması! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "