Okunma

Toyota ile Alphabet Ortak Oluyor


01 Haziran 2016 Çarşamba 11:01
Toyota ile Alphabet Ortak Oluyor

Toyota Corp., robotik teknolojiler alanındaki çalışmalarını geliştirmek kapsamında Alphabet Inc. ile bir anlaşma imzalamaya hazırlanıyor.

Toyota, anlaşma kapsamında Alphabet’in Nikkei adlı iki robotik bölümünü satın alacağı ifade ediliyor.

Toyota, Aplhabet ile Nikkei robotik bölümlerinin satın alınması kapsamında, dünyanın en hızlı robotu unvanına sahip, Cheetah çözümüne de sahip olacak.

Boston Dynamics’in de Alphabet’in en hızlı robotu Cheetah konusunda devrede olduğu Reuters’da yer alan haberde ifade edildi.

Toyota’nın ise Tokyo University’den iki eski profesör ile Cheetah çözümünün alımı konusunda girişimini sürdürdüğü belirtildi.

16-06/01/indir.jpg

Toyota’nın şirket araştırma ve geliştirme kolu Toyota Araştırma Enstitüsü ise Alphabet ile yapılan anlaşma hakkında detaylar vermekten kaçınırken, Nikkei departmanı haricinde Cheetah robotları konusunda herhangi bir açıklama yapmadı.

Toyota’nın Nikkei bölümlerinden yalnızca Ar-Ge çalışmaları ile sınırlı kalmayıp, otomobil sistemlerinde de faydalanacağı iddia ediliyor.

Şirketin, hem otomobil hem de robotik teknolojiler kapsamında başka şirketlerle de işbirliği sağlaması bekleniyor.

:: Toyota’nın robotik teknolojilerini geliştirmek adına Alphabet ile yaptığı anlaşma hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Toyota ile Alphabet Ortak Oluyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Dev ortaklık olmuş bakalım

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Dev ortaklıklar artmaya başladı

" Toyota ile Alphabet Ortak Oluyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Toyota ile Alphabet Ortak Oluyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Toyota ile Alphabet Ortak Oluyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "