Toyota, Türkiye’de üretimi durdurma kararı aldı


18 Mart 2020 Çarşamba 16:20
Toyota, Türkiye’de üretimi durdurma kararı aldı

Corona virüsü (covid-19), salgını yüzünden personelin sağlığını korumak amacıyla, Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, Sağlık Bakanlığının salgının yayılmasını engellemek amacıyla aldığı tedbirler neticesinde, iş ve toplumsal sağlığı korumak adına önlemler aldı.

Toyota Otomobil Üretimi

Bu bağlamda, Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, personelin sağlını korumak için örnek olması gereken bir hassasiyet ile, Sakarya’da bulunan fabrikada 21 Mart-5 Nisan tarihleri arasında, 2 hafta boyunca üretime ara vereceklerini halka duyurdu.Bu süreden sonra, yeni oluşacak şartları değerlendirerek üretim faaliyetlerine devam etmeyi planlamaktadırlar.

Ford Otosan da 30 Mart-4 Nisan tarihleri arasında Gölcük fabrikasında üretime ara vereceklerini bildirmişti. Honda,Renault ve TOFAŞ ise üretime devam eden firmalar arasında.

Toyota Avrupa’da da üretime ara vermişti

Toyota, Dünya’da Volkswagen’ın ardından en büyük otomobil üreticisi, corona virüs (covid-19) salgını nedeniyle, Avrupa fabrikalarını da kapatma kararı vermişti.

Toyota Tesisi

Firmanın, corona virüsünden etkilenen diğer tesisleri ise, Fransa’da bulunan Onnaing, İngiltere’de bulunan Burnaston ve Deeside için 18 Marta kadar üretime ara verildi. Ayrıca Çek Cumhuriyeti’nde yer alan fabrikaları ve Polonya’da bulunan tesisleri de aynı tarihe kadar kapatıldı.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Toyota, Türkiye’de üretimi durdurma kararı aldı”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Ulan durdurdu diyince ne adamsını, zaten corolla auris yaris başka ürettiği yok diye biliyoruz

" Toyota, Türkiye’de üretimi durdurma kararı aldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Toyota, Türkiye’de üretimi durdurma kararı aldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Toyota, Türkiye’de üretimi durdurma kararı aldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "