Okunma

Toyota ve Intel’den İşbirliği


12 Kasım 2011 Cumartesi 12:30
Toyota ve Intel’den İşbirliği

Mobile Future‘a göre ağa bağlı teknolojik araçlar, Dünya‘daki akıllı telefonlar ve tabletlerin ardından en hızlı büyüyen  teknolojik aletler olarak 3. sırada yer alıyor.

Toyota ve Intel, güçlerini birleştirerek yeni nesil araç içi eğlence ve bilgi sistemleri üzerinde araştırmalara başlayacaklarını açıkladı.  

Intel tarafından yapılan açıklamada, araç içi bağlanabilirlik üzerinde yıllardır çalıştıklarını ancak Toyota ile beraber araç içi akıllı telefon entegrasyonunu daha iyi bir hale getireceklerini umdukları belirtildi.

Intel, yeni proje  ile sadece şu anki teknolojiyi geliştirmek üzerine yoğunlaşmayacak ayrıca Intel’in açıklamasına göre kişilerin araçlarını evleri ile ilişkilendirmeyi araştıracaklarını ekledi.

Intel tarafından Atom işlemcilerin araç içi bilgi sistemlerinde kullanılacağı da açıklananlar arasında.

::Araç kullanırken internet bağlantısını ne sıklıkla kullanıyorsunuz?

 
yazarCem Şahin

Eline geçen her şeyi inceleme potansiyeline sahip olan yazar, bilgisayar donanımları ve yazılımlarının ardından otomobillere de el atmak üzere.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Toyota ve Intel’den İşbirliği”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    toyota uçarım senle uçuruma.

" Toyota ve Intel’den İşbirliği konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Toyota ve Intel’den İşbirliği ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Toyota ve Intel’den İşbirliği ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "