Okunma

Toyota otomobillerinde Alexa sesli asistanını kullanacak!


10 Ocak 2018 Çarşamba 19:00
Toyota otomobillerinde Alexa sesli asistanını kullanacak!

İlk olarak iOS işletim sistemleri akıllı telefonlarda, daha sonra da Android akıllı cihazlarda sunulan Alexa, şimdi de otomobillere geliyor. Gelen yeni bilgilere şirket gelecek yıl çıkaracağı yeni araçlarında Alexa asistanını kullanacak. Bu konu üzerinde Ford, Hyundai ve Volkswagen gibi otomobil şirketlerinin de çalışmalarını başlattığı yönünde bilgiler bulunuyor.

Toyota ve Lexus Alexa sesli asistanı desteği sunacak!

toyota

Amazon‘un sesli asistanını Lexus‘ta yeni araçlarında kullanmak için hazırlıklara başlamış durumda. Yeni asistan ile otomobil içerisinde alışveriş listenizi düzenleme, sesli komut ile müzik ya da sesli kitap dinleme gibi özellikleri kullanabileceksiniz.

Toyota şirket yetkilisi Zack Hicks‘in yaptığı açıklama da “Ses hizmetleri hızlı bir şekilde popüler hale geliyor ve Amazon Alexa ile entegrasyonuyla Toyota ve Lexus müşterileri yakında arabalarıyla Alexa’yı hareket halindeyken kolayca kullanabilecekler” ifadelerini kullandı. Her iki şirketin Alexa ses asistanlı modellerini CES 2019‘da tanıtması bekleniyor.

:: Alexa sesli asistanı ile ilgili neler düşünüyorsunuz ?
Yorum yazın

" Toyota otomobillerinde Alexa sesli asistanını kullanacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Toyota otomobillerinde Alexa sesli asistanını kullanacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Toyota otomobillerinde Alexa sesli asistanını kullanacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "