Okunma

TP-LINK’in Ödül Avcısı Yenilendi


25 Şubat 2014 Salı 12:30
TP-LINK’in Ödül Avcısı Yenilendi

TP-LINK, yeni modellerin yanı sıra zaman zaman mevcut modellerini de yeniliyor. Son olarak TL-WR1043ND modelini yenileyen şirket, daha şık, daha güçlü ve daha hızlı bir ürün haline getirdi.

Hem kablolu hem kablosuz ağ bağlantısı sağlayan TL-WR1043ND, kablosuz bağlantıda 300Mbps hıza ulaşabiliyor. Kablosuz N Gigabit yönlendirici bu sayede yüksek hız gerektiren videodan VoIP görüşmelerine, yüksek boyutlu dosya paylaşımından online oyunlara kadar pek çok uygulamayı akıcı bir şekilde ve kesintisiz gerçekleştirebiliyor. Aynı zamanda dahili Gigabit anahtarı sayesinde 11n kablosuz bağlantı ile megabitlere varan kablolu bağlantı arasındaki transfer hızı tıkanıklığını ortadan kaldıran yönlendirici, USB giriş yuvasına da sahip. Böylece yazıcıdan medya oynatıcıya, harici disklere kadar pek çok aygıtı bağlamak ve ağ üzerinden paylaşmak mümkün.

IEEE 802.11n standardı ile uyumlu olan ürün 11g ürünlerine göre 18 kat daha hızlı ve 6 kat daha fazla menzile sahip. Ayrıca web yönetim sayfasında yer alan ‘speedboost’ modu etkinleştirildiğinde TL-WR1043ND’nin kablosuz hızı 450Mbps’ye kadar artırılabiliyor. Böylece HD video izlerken ya da online oyun oynanırken 300Mbps’den daha akıcı bir deneyim yaşanabiliyor.

Tek tuşla güvenlik ayarı (WPS), IP QoS bant genişliği kontrolü, kurulum ve kullanım kolaylığı gibi kullanıcı dostu pek çok özelliğe sahip olan TL-WR1043ND’nin bazı teknik özellikleri ve fiyatı ise şöyle:

 • 300Mbps’e kadar kablosuz N hızı video yayını, online oyun ve VoIP gibi yoğun bant genişliği sarf eden ve kesintiye hassas uygulamalar için idealdir
 • Bütün Gigabit giriş yuvaları (port) en üst transfer hızlarını sağlıyor
 • USB depolama aygıtları ile merkezi depolama ve içerik paylaşımı
 • WDS kablosuz köprüleme, kablosuz ağı genişletmek için kesintisiz köprüleme sağlar
 • Speedboost modu kablosuz hızı 450Mbps’e kadar artırır
 • WPS butonuna basarak kolaylıkla kablosuz ağın güvenliği sağlanabilir
 • Kolay Kurulum Asistanı ile hızlı ve zahmetsiz kurulum sağlanır
 • QoS ile VoIP ve multimedya yayınlarının bant genişliği garanti altına alınır
 • 802.11b/g ürünleri ile geriye dönük uyumludur
 • Daha iyi hizalama ve güçlü anten güncellemesi için harici çıkarılabilir antenlere olanak tanır
 • Fiyat: 77,90 USD + KDV (Tavsiye edilen satış fiyatıdır).

:: TP-LINK ürünleriyle ilgili ne düşünüyorsunuz?
yazarAli Aydoğdu

Yıllardır SDN Forum'da yöneticilik yapan Ali, artık teknoloji dünyasındaki son dakika gelişmeleriyle de sizlerle olacak.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “TP-LINK’in Ödül Avcısı Yenilendi”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Kurumsal yapıda kullanımı için ne düşünüyorsunuz?

" TP-LINK’in Ödül Avcısı Yenilendi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere TP-LINK’in Ödül Avcısı Yenilendi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda TP-LINK’in Ödül Avcısı Yenilendi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "