Beyin Egzersizleri Kazaları Azaltıyor


19 Kasım 2010 Cuma 19:00
Beyin Egzersizleri Kazaları Azaltıyor

Trafik kazalarının olmasını sağlayan hatalar aslında genellikle dikkatsizlikten kaynaklanıyor. Döneceği sapağı hatırlayamayan şoförün yanlış bir hareketi ölümcül kazalara bile neden olabiliyor.

Özellikle belirli yaşın üzerindeki şoförlerin yaşadığı sorunlar hem kendi hem de başklarının hayatlarını tehlikeye atabiliyor.

Araştırmacılar konuda ilginç bir bulguya ulaştı. 11 bin şoförün üzerinde yürütülen ilginç bir deney aslında trafik kazalarının önemli oranda azalmasının yolunun basit olduğunu ortaya çıkarttı.

Özellikle Yaşlı Sürücüler İçin Önemli

 

 

73 yaşın üzerindeki şoförler üzerinde yapılan deneylerde bu kişilerin düzenli beyin egzersizi yaptığı zaman çok daha hızlı düşündüklerini ve olaylara çabuk tepki verebildikleri gözlemdi.

Cambridge Üniversitesi’nin yürüttüğü araştırma spor yapmayı bırakmayan yaşlı şoförlerin yüzde 50 oranında reflekslerinin arttığını ve bunun önemli miktarda kazayı önlendiği açıklandı.

:: Beyin egzersizi yapıyor musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Beyin Egzersizleri Kazaları Azaltıyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    promo resmine koptum. Akıl bedava hahaha

" Beyin Egzersizleri Kazaları Azaltıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Beyin Egzersizleri Kazaları Azaltıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Beyin Egzersizleri Kazaları Azaltıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "