Okunma

Transcend StoreJet 320 GByte İncelemesi


22 Mayıs 2009 Cuma 08:41
Transcend StoreJet 320 GByte İncelemesi

Transcend StoreJet 320 GByte, oldukça küçük (134 x 80,8 x 18,8 mm) ve hafif olan (206 gr) taşınabilir bir sabit disk. USB arabirimden bağlanan bu ürünün en büyük özelliği darbelere karşı dayanıklı olması. Amerikan ordusunun “U.S. Militär Falltest-Standards” (MIL-STD-810F – Transit Drop) darbe testini geçen bu ürün verilerinizi güvenle saklar.

 

 

Kauçuk bir madde ile kaplı olan Transcend çizilmeye karşı da korumalı. Üzerinde bulunan yedekleme tuşu sayesinde bilgisayarınızdaki verileri anında yedekler. Trancend bunun için özel bir yazılım kullanıyor. Sistem yedeğinden tutun, istediğiniz dosyaların yedeklenmesi, kullanıcı hesaplarının kayıt edilmesi ve maillerin de depolanması Storejet için hiç de sorun değil.

 

Transcend Storejet, okuma ve yazma testlerinde ortalamanın üstünde bir değer alıyor.

 

Windows, Mac ve Linux desteğine sahip olan bu ürün verilere ulaşmak için 18 ms’lik erişim süresine sahip.  Storejet yazmada 27.5 MByte/sn, okumada da 26.3 MByte/sn’lik transfer oranlarına ulaşıyor. Bu değerler Seagate’in FreeAgent Go ailesi ile kıyasladığınızda okuma ve yazma test değerlerinin birbirlerine çok yakın olduğunu söyleyebiliriz.

 

Transcend StoreJet 320 GByte
Harici Sabit Disk

Kapasite: 320 GByte
Disk: 2.5 inç SATA
Arabirim: USB
Güç: USB kablodan 5 V DC
Boyut: 134 × 80.8 × 18.8 mm
Ağırlık: 206g

:: Bu özellik ilginizi çekti mi?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Transcend StoreJet 320 GByte İncelemesi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Ecevit bey bu ürün ne kadara satılacak bilginiz var mı?

  2. SDN Okuru dedi ki:

    güzel bi paylaşım çok teşşkürler

" Transcend StoreJet 320 GByte İncelemesi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Transcend StoreJet 320 GByte İncelemesi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Transcend StoreJet 320 GByte İncelemesi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "