Transcend Ulusal Buluş ve Kreasyon Ödülünü Kazandı


25 Eylül 2011 Pazar 10:29
Transcend Ulusal Buluş ve Kreasyon Ödülünü Kazandı

Transcend‘in geliştirmiş olduğu bellek cihazı patentlerinden biri Tayvan Fikri Mülkiyet Ofisi tarafından düzenlenen 2011 Ulusal Buluş ve Kreasyon Ödülü (NICA) yarışmasında “Gümüş Madalya” ödülünü kazandı. Veri erişim devresi ve bilgi saklayan bellek cihazları içindeki erişim yöntemi ile ilgili bu patent, endüstriyel SSD’ler dahil Transcend SSD ürün yelpazesi içerisinde halen uygulanmaktadır.

Ödüllü patent, hata toleransı kapasitesini artırırken okuma hızını arttıran yenilikçi bir yöntem olarak açıklanabilir. Ana kontrolcü gelen verileri birçok alt-veri bileşenlerine ayırır ve çoklu hafıza bloklarının herbirini saklayarak etkili biçimde ortalama yazma hızını arttırır. Ek olarak, ana kontolcü (yada alt-kontrolcüler). Ayrıca, birincil denetleyici (veya alt denetleyicileri) hafıza bloklarının çoğunluğunda alt-verilerin bir yedeğini saklar, alt-verilerin kayıp veya zarar görmesi bu şekilde engellenir böylece depolama ünitesinin güvenilirliği arttırılır.

Bu buluş Çin ve ABD‘nde de çok önemli patent sertifikaları kazanmıştır.

Transcend Ar-Ge ekibinin, üstün yenilik ve tasarım yeteneği dünya çapında bilinmektedir. 20 yıllık teknik deneyim ve uzmanlıkla, Transcend, Almanya’nın iF ve Red Dot ödülleri, Japonya’nın Good Design ödülü ve Tayvan’ın Yenilik ödülü de dahil olmak üzere birçok prestijli tasarım ödülü almıştır. Transcend geri çekilebilir transfer arayüz tasarımı ile 2010 yılında yine NICA tarafından “Altın Madalya” ve 2009 yılında “Gümüş Madalya” ile ödüllendirilmişti

 
yazarAtalay Keleştemur

Web uygulamaları geliştirmekten, yazı yazmaktan ve Linux kullanmaktan keyif alan bir açık kaynak gönüllüsü. Ayrıca boş zamanlarında bol bol LOTRO oynuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Transcend Ulusal Buluş ve Kreasyon Ödülünü Kazandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Transcend Ulusal Buluş ve Kreasyon Ödülünü Kazandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Transcend Ulusal Buluş ve Kreasyon Ödülünü Kazandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme! Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme!
  2. 2 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
  3. 3 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
  4. 4 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?
  5. 5 Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk! Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk!
  6. 6 PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik
  7. 7 Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi
  8. 8 Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme
  9. 9 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set! 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set!
  10. 10 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG