Okunma

Transcend’ten 128GB’lık Yeni CF Kart


28 Kasım 2012 Çarşamba 08:31
Transcend’ten 128GB’lık Yeni CF Kart

Transcend, flash kart ürün gamının yeni üyesi 1000x CompactFlash kartı duyurdu. Profesyonel fotoğrafçılara yönelik 1000x CF kart, 160MB/s’ye varan okuma ve 120MB/s‘ye varan yazma hızları ile günümüzün en uç dijital kameralarının performans ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.

CompactFlash 6.0 revizyonu ile tam uyumlu olan, Transcend‘s Ultimate“serisi 1000x CompactFlash kartlar, günümüzde CF kartlar için en hızlı arayüz olan Ulltra DMA (UDMA) 7 transfer modunda çalışıyor. Sonuç olarak 1000x CF karta sahip üst seviye bir DSLR kamera özellikle hızlı aksiyon çekimlerinde çok daha iyi tepki zamanına sahip oluyor. Ayrıca RAW formatındaki geniş dosyaları çok daha hızlı olarak kaydediyor.

Stüdyo ortamında hissedebileceğiniz bir diğer avantaj ise 160MB/s’lik üstün okuma hızı ile çekimlerin bilgisayara saniyeler içinde aktarılabilmesi.

Fotoğrafçıların yanısıra ciddi film yapımcıları da, saniyede en az 20MB/s yazma hızı ile profesyonel kaliteli video kayıt anlamına gelen Video Performance Guarantee (VPG20) standartına sahip Transcend’in 1000x CF kartını tüm profesyonel kayıt gereksinimlerine yönelik olarak kullanabilirler. 128GB kapasiteli modellere kadar yapılandırılmış bu yeni kartlar ultra-high Full HD, 3D ve hatta 4K UHDTV (2160p) video kayıt için en üst sınıf depolama imkanı sunmaktalar.

Transcend‘in 1000x CF kartları, Toggle mod NAND Flash bellek yongaları kullanılarak üretilmektedir. Buna ek olarak, her kart BCH ECC (Error Correction Code) veri transferi sırasında hataları tespit ve düzeltme için okuma-deneme teknolojisine sahip.

Transcend’in Sınırlı Ömür Boyu Garantisine sahip kartların yakın zamanda 16 GB‘lık modelin 109.99 Dolar, 32 GB‘lık modelin 229.99 Dolar, 64 GB’lık modelin 459.99 Dolar ve 128 GB‘lık modelin 749.99 Dolar fiyat etiketiyle son kullanıcılara ulaşması bekleniyor.

:: Hızlı Compact Flash kartlar hakkında düşünceleriniz neler?
yazarTolga Küçükyılmaz

Çocukluktan beri iyi bir teknoloji takipçisi olan Tolga Küçükyılmaz, tekrar ShiftDelete.Net okurlarına en güncel teknoloji bilgilerini aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Transcend’ten 128GB’lık Yeni CF Kart konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Transcend’ten 128GB’lık Yeni CF Kart ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Transcend’ten 128GB’lık Yeni CF Kart ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "