Travian’a Yeni Rakip Age of Empires


20 Ağustos 2010 Cuma 14:30
Travian’a Yeni Rakip Age of Empires

Oyunlara ilgisi 90‘lı yıllarda başlayan herkes için Age of Empires isminin özel bir yeri vardır. Gerçek zamanlı strateji (Real Time Strategy) türevinde olan bu yapım dönem için oldukça etkileyici olan grafikleri ve tarzıyla büyük bir hayran kitlesi kazanmıştı.(Tarihe Geçen 10 Fotoğraf)

Microsoft’a bağlı oyun stüdyolarının elinden çıkma oyun başarısını Age of Empires 2′de daha da artırmıştı. İçinde Türk’lerin de yer aldığı bu yapım özellikle ülkemizde uzun yıllar internet kafelerin en tercih edilen oyunlarından biri oldu.

Ancak gelişen çağa ayak uydurdmak isteyen Age of Empires 3 klasik oynanış tarzı ve Amerika‘nın kuruluşunu baz alan konusu nedeniyle tüketicilerin ilgisini çekememişti.

 

#y3/21d51d54193400e68d162e83b0ba844e.flv#

Travian ile Klasik Age of Empires Birleşti

Tüm bu olumsuzluklara rağmen Microsoft ünlü stratejisi serisini bitirmeye hiç de niyetli değil. Robot Entertainment adlı oyun stüdyosuna devredilen proje Travian ve türevleri gibi online stratejileri yerinden edecek bir şekle büründü.

Age of Empires Online adını alacak olan yapım, serinin klasik oynanış tarzını popüler online strateji oyunlarıyla birleştirecek.

2011 yılı içerisinde çıkacka olan AEO: Online’da ilk etapta sadece Yunan medeniyetleri bulunacak. Ancak yapımcılar yayınlanacak olan yamalarla ilk çağlara damgasını vuran tüm büyük devletleri oyuna ekleyecek.

Travian gibi oyunlardan farklı olarak AEO: Online’da askerleri gerçekten yönetip savaştırmak mümkün olacak. Klasik Age of Empires’dan farklı olarak oyuncuların geliştirdiği devletler 24 saat boyunca saldırıya açık olacak.

 

Kullanıcılar isterlerse server şeklinde tasarlanmış dünyaları yönetmek için büyük ittifaklar kurabilecek. Oyunun ücretsiz betasına ulaşabilmek için bu linke tıklayabilirsiniz.

:: Sizce Age of Empires: Online yeni bir strateji dalının ortaya çıkmasını sağlayacak mı?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Travian’a Yeni Rakip Age of Empires”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  rakip ekleme nasıl olur

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Ben rusyadan betaya kayıt yaptım gerçekten güzel

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Merhaba;
  Bu oyun türkiyeden BETA testine basvuran arkadaşlar boşuna ümitlenmesin. Ben bu yazıyı görünce başvurdum ama sonuç çıkmadı. Mail attım aldığım cevap üzüntü verici. Kendimizi dışlanmış olarak görmememk elde değil. Sevgiler.

  Hello,
  We have received your application to the Age of Empires Online beta. This beta requires online connection to the Games for Windows LIVE service, which is only supported in the countries listed here: *****
  Thank you for your interest in the Age of Empires Online beta. I am very sorry that you will not be chosen for this beta.
  Microsoft Game Studios Beta Program Administrator

" Travian’a Yeni Rakip Age of Empires konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Travian’a Yeni Rakip Age of Empires ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Travian’a Yeni Rakip Age of Empires ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti! Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti!
 2. 2 iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır? iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır?
 3. 3 Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği
 4. 4 Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik
 5. 5 Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme! Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme!
 6. 6 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
 7. 7 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
 8. 8 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?
 9. 9 Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk! Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk!
 10. 10 PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik