Okunma

Mobil Oyunlar Kaza Yaptırır mı?


13 Nisan 2016 Çarşamba 12:00
Mobil Oyunlar Kaza Yaptırır mı?

Almanya’nın Bavyera Eyaleti’nde geçtiğimiz Şubat ayında bir tren kazası gerçekleşmiş ve maalesef 11 kişinin ölümü ile sonuçlanmıştı. Kazanın sebebini bulmak için başlatılan soruşturma kapmasında, ilginç bir noktaya varıldı.

İki trenin kafa kafaya çarpışmasının sorumlusu olarak, trafik kontrolünden sorumlu görevli tutuklandı. Görevlinin trenlerin geçişi sırasında akıllı telefonunda oyun oynadığı ve bu nedenle yanlış yönlendirme yaptığı ortaya çıktı.

16-04/13/_88178429_031359764.jpg

Ayrıca, hatalı yönlendirme yapan görevlinin olayı son anda farketteği ve makinistlere bildirmek için aradığı acil durum numarasını yanlış tuşladığı belirtildi.

Görevli, durumu üstlerine bildirdiğini ve uyarının makinistlere yapıldığına ifadesinde yer verdi. Yetkililer ise, son uyarı yapıldığında kazayı önlemek için çok geç kalındığını belirtti.

:: Yaşanan bu kaza hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

20 yorum - “Mobil Oyunlar Kaza Yaptırır mı?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Kazayla değil de acaba ne oynuyordu diye merak edenler bir toplanabilir miyiz

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bize ne Almanya daki kazadan diyecek kadar hayvanlasmıs olanlarda var ***** insan değil mi?

 3. SDN Okuru dedi ki:

  tubutak..TAK,U TAK..kapıyı çalan kimdir.? kızım aç kapıyı bakalım gelen kimdir..yüreğimizde yareler var..belki gelen hakimdir..pardon *****. BELKİ GELEN BÜYÜK BABANIN RUHU,DUR..takutaaaaaakkkk..taka,battı..

 4. SDN Okuru dedi ki:

  almanca islam yapılıyormuş.namazlarda almanca ayetler okunacakmış..imamları almanca konuşacakmış hutbelerde.
  merkel ve emrindeki pupua,lar pusulayı kaybetti.. ulan almanca islam dini olurmu ya? İSLAM arapça inmiştir..Allah katından başka dilde ve lisanda ***** meal olur.. mars,a almanlar giderse sonra da başka milletler giderse orda almanca mı konuşulacak..hayır..TÜRKÇE..hehehee

 5. SDN Okuru dedi ki:

  vay arkadaş olacak iş değil…

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Bilgisayar yapsın artık şu işi sadece bilgisayarın başında denetlesin hata payı 0 bilgisayarda hata yapars basar butona durdurur bu kadar basit

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Zuhaha oyun mağdurları

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Clash of Clans oymamıyoruz beyler bundan sonra

 9. SDN Okuru dedi ki:

  21. Yüzyılda neden böyle hayati bir işi bilgisayara yaptırılmıyor. Anlamış değilim… Trenin saati belli orada olacağı saati belli çok mu zor bir şey…

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Subway surfer kesin

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Akacak kan damarda durmaz.

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Kesin Clash of Clans oynuyordu

 13. SDN Okuru dedi ki:

  oyun cok guman ki clash royale

 14. SDN Okuru dedi ki:

  kontrolörsün hangi totoyla işbaşındayken oyun oynuyorsun önünden kaç tren geçiyor bide bunlar hızlı tren böyle geç fark edersen iş işten geçmiş olabiliyor

 15. SDN Okuru dedi ki:

  Bize ne almanyadaki kazadan.

" Mobil Oyunlar Kaza Yaptırır mı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mobil Oyunlar Kaza Yaptırır mı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mobil Oyunlar Kaza Yaptırır mı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "