Okunma

Triple Play Nedir?


31 Ocak 2009 Cumartesi 20:34
Triple Play Nedir?

Triple Play olarak adlandırılan teknoloji, ev ve iş ortamlarında tek bir hat üzerinden, farklı karakteristiklere sahip iletişim yöntemlerinin gerçekleştirilmesine yarıyor. Tek bir internet bağlantısı üzerinden, yüksek bant genişliğiyle birlikte IPTV ve telefon verisinin de aktarılması olarak özetlenebilecek olan Triple Play, bir standart veya marka olmaktan çok bir iş modeli olarak benimsenmiş durumda.

Internet Üzerinden Her Şey!

Internet bağlantısı, Triple Play‘de sadece bir ek hizmet gibi düşünülebilir. Çünkü çalışmak için sürekli sabit ve yüksek bant genişliğine ihtiyaç duyan IPTV uygulaması ve düşük bant genişliği tüketmesine karşın kendisine kullanım sırasında sabit bir bant genişliği ayrılması gereken VoIP telefon hizmeti, bu hizmette temel internet erişiminin düşük önceliğe sahip olmasını gerektiriyor.


Ülkemizdeki Durum

Ülkemizde verilebilecek Triple Play hizmetleri şu an için rekabet yasaları tarafında bazı sıkıntılar yaşayabiliyor. Henüz a tipi lisans sahibi telefon işletmecileri bile şehir içi görüşme sağlanması konusunda engellerle karşı karşıyalar. Dolayısıyla Triple Play konusunda ülkemizde uzunca bir süre sadece internet ve IPTV birlikteliğini göreceğiz.
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Triple Play Nedir? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Triple Play Nedir? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Triple Play Nedir? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "