Okunma

Troll meselesine kraliyet ailesi el attı!


01 Kasım 2016 Salı 12:30
Troll meselesine kraliyet ailesi el attı!

İnternetteki troll ve sanal saldırganlık meselesi, dijital dünyanın en büyük problemlerinden birine evriliyor.

Satışı için büyük teknoloji şirketleri ile pazarlık masasında olan Twitter’daki baş edilemeyen troll problemi nedeniyle Disney’in masadan kalkarak Twitter’ın fiyatının düşmesine neden olması henüz çok yeniyken mesele şimdi de Büyük Britanya Prensi William el atıyor.

Kraliçe Elizabeth’ten İngiltere’nin kralı olacak Prens William, baba olduktan sonra, çocukların internette daha sağlıklı bir geleceğe sahip olabilmesi için sosyal projelere el atmıştı.

Prens şimdi internetteki troll meselesinin nasıl çözülebileceğini konuşmak üzere Facebook ve Apple’ın CEO’ları ile toplantı yapacak.

16-11/01/troll-1478001843.jpg

Kraliçenin büyük oğlu troller için harekete geçti

Mark Zuckerberg ve Tim Cook ile görüşmek için Californiya’ya gitme kararı alan Prens Williams aynı zamanda Google, Snapchat, Facebook ve Twitter’ın İngiltere’deki CEO’larından oluşan özel bir görev gücü oluşturmuş durumda. Bu görev gücüne Web’in mucidi olarak bilinen Sir Tim Berners-Lee de dahil.

Prens, görev gücünden, interneti daha temiz, daha güvenli bir yer yapmak için gerekli kuralları ve yöntemleri araştırmalarını istemişti. Söz konusu ekip Mart 2017’de sorunun tespitini ve çözümünü içeren geniş bir raporla Prens’in karşısına çıkacak.

Prens elindeki bu raporla ABD’deki büyük teknoloji patronlarının karşısına çıkmayı ve İngiltere’nin çözümünü onlara anlatarak iş birliği kurmak istiyor. Şimdilik bu gezinin ne zaman yapılacağı belli değil ancak Mart 2017’den sonra gelecek olan raporun değerlendirmesi ve hazırlanacak sunumların bitirilmesi ardından operasyonun ABD ayağının start alması bekleniyor.

Bakalım, kimsenin çözümünü bulamadığı internetteki troll problemine, İngiltere’nin yakışıklı prensi bir son verebilecek mi?

Kaynak:TechInside
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Troll meselesine kraliyet ailesi el attı!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    yok kardeş bulamazsınız trolle çare falana

  2. SDN Okuru dedi ki:

    çok yaşa prensim.

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Shift delete de şu s3 ve s3 mini diye her habere yorum yazan trollü engellese süper olurdu

" Troll meselesine kraliyet ailesi el attı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Troll meselesine kraliyet ailesi el attı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Troll meselesine kraliyet ailesi el attı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "