Troy artık tüm dünyada geçerli!


09 Kasım 2017 Perşembe 11:10
Troy artık tüm dünyada geçerli!

Bankalararası Kart Merkezi’nin (BKM) Nisan 2016’da hayata geçirdiği Türkiye’nin Ödeme Yöntemi TROY artık dünyaya açılıyor. 185 ülkede, 41 milyonun üzerinde alışveriş noktasında ve 1,9 milyonun üzerinde ATM’de geçerli global bir ödeme kuruluşu olan Discover ile TROY arasında yapılan iş birliği sayesinde artık uluslararası işlemlerde de TROY logolu kart kullanılabilecek. Discover ile yapılan iş birliğinin ardından, TROY logolu kartların yurtdışında kabulü sağlanarak, tüm dünyada geçerli hale gelecek; TROY üyeleri de artık yurtdışında da geçerli olan TROY kart basabilecekler.

Kullanıcı ihtiyaçları TROY’yu yönlendiriyor

BKM Genel Müdürü Dr. Soner Canko iş birliğiyle ilgili olarak şöyle konuştu:

“BKM olarak bizim hedefimiz her zaman kart kullanıcılarımızın ihtiyaçlarına en doğru ve hızlı şekilde cevap vermek. Discover gibi uluslararası bir ödeme kuruluşuyla gerçekleştirdiğimiz iş birliğinde de bu ihtiyaçları karşılama düşüncemiz var. Çünkü, BKM’nin 2016 yılı verilerine göre banka ve kredi kartlarının en çok kullanıldığı yerler arasında A.B.D ve Avrupa ülkeleri yer alıyor.

Yurtdışı seyahatler sırasında yapılan harcamaların yanı sıra Türk kart kullanıcıları tarafından yurtdışı kaynaklı işlemlerin yarısı da online olarak e-ticaret sitelerinden yapılıyor. Şimdi TROY logolu kartlarımızın yurtdışında da kullanabilir hale gelmesi ile birlikte, kart kullanıcıları gerek seyahatlerinde gerekse online olarak dünya genelinde işlem yapabilecekler.”

Discover Uluslararası İş Geliştirme Kıdemli Başkan Yardımcısı Joe Hurley ise, “Avrupa’nın en büyük kartlı ödemeler pazarına sahip Türkiye aynı zamanda turizm açısından da büyük ve önemli bir ülke. Bu anlaşmanın yurtdışına seyahat eden Türk kart kullanıcıları ve Türkiye’yi ziyaret eden Discover kart sahipleri için de güzel bir başlangıç olacağını vurgulayarak “BKM ile yapılan bu anlaşma, aynı zamanda Discover’ın dünyada farklı ülkelerde faaliyet gösteren yerel kartlı ödeme sistemlerine yönelik iş birliği stratejisini de tamamlayan önemli bir adım” dedi.

TROY, ulaştığı seviye ve büyüklük sonucunda, Kalkınma Bakanlığı tarafından hazırlanan Orta Vadeli Program’da da kendine yer buldu. Programda hedeflenen yurtiçi tasarrufların artması amacı doğrultusunda, yerli ödeme sistemi TROY’un yaygınlaşmasının önemli bir araç olabileceğine yer verildi.

TROY, 2 yıllık bir çalışmanın ardından tüm bankaların desteğiyle hayata geçirildi. Şu anda 15’i banka biri banka dışı olmak üzere 16 kurum TROY logolu kart basabilirken Türkiye’deki tüm POS cihazlarında, ATM’lerde ve e-ticaret sitelerinde TROY logolu kartlar kabul ediliyor.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
10 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Alexander Great
3 yıl önce

adı Truva atı olan bir şeye kim güvenir ki?

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Türkiyenin Ödeme Yöntemi (TROY) milli olan güvenir dert etme sen

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Adı Mroy olsaydı güvenecek midin. Adına göre mi kara veriyorsun?

Kerim
Kerim
3 yıl önce

Insallah Visa ve Master Card gibi buyuk bir pazara ulasir da bizim ulkemiz de bundan nemalanir.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Yurt dışında hangi ülkede 5 Rakamlı şifre var!!

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Kardeş galiba sende bir sıkıntı var çünki bizim kartlarımızda 4 rakamlı şifre 🙂

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Benim de troy kart var ama malesef onu nasıl diyorlar ki yurt dışında kulanmak serbest .işte öyle değil. Ya bize kandırıyorlar ya da ha geçerli değil .
.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Yurt dışında kullanılabilir diye troy krt verdiler Vakıfbanktan. Şuan Polonya’dayım. Gezmediğim yer gitmediğim atm kalmadı. Yok abicim geçerli falan değil.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Çöp sakın bulaşmayın

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
5 ay önce

BENDE TROY KART VARDA , NEDEN YURT DIŞINDA FİLAN GEÇERLİ DİYE YAZIYORSUNUZ , GEÇERLİ DİĞİL . YA VİSA İSTİYORLAR YA DA BAŞKASINI . AMMA TROY GEÇMİYOR .

" Troy artık tüm dünyada geçerli! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Troy artık tüm dünyada geçerli! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Troy artık tüm dünyada geçerli! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  2. 2 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  3. 3 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  4. 4 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  5. 5 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  6. 6 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  7. 7 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  8. 8 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  9. 9 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  10. 10 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!